جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

پروژه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی – انسانی دانشگاه پیام نور کرج

  • خانه
  • پروژه ها
  • پروژه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی – انسانی دانشگاه پیام نور کرج

پروژه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - انسانی دانشگاه پیام نور کرج

در طرح حاضر با توجه به تعداد دانشجویان و کارمندان شاغل در دانشگاه پیام نور کرج، ظرفیت تولید فاضلاب بهداشتی- انسانی بر اساس سرانه تولید فاضلاب حدود 20 متر مکعب در شبانه روز برآورد گردید. همچنین مطابق استاندارد های سازمان حفاظت محیط زیست بایستی پساب خروجی پکیج تصفیه فاضلاب بر اساس استاندارد کشاورزی و مصارف آبیاری فضای سبز باشد.

مشخصات کلی سیستم پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - انسانی

  • ظرفیت پکیج: 20 متر مکعب در شبانه روز (20 m3/day)
  • نوع فاضلاب: بهداشتی- انسانی (Sanitary)
  • کیفیت فاضلاب: BOD: 300, COD:500, TSS:300 mg/lit
  • روش تصفیه: لجن فعال هوادهی گسترده (EAAS)
  • استاندارد خروجی: مصارف آبیاری فضای سبز (Irrigation)
  • کیفیت پساب: BOD<100, COD<200, TSS<100 mg/lit
  • سایر موارد: مخزن متعادلساز و ذخیره پساب تصفیه شده
پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی دانشگاه پیام نور کرج

شرح فرآیند (Processdescription)

روش تصفیه فاضلاب از نوع هوازی یا لجن فعال هوادهی گسترده (EAAS) در نظر گرفته شده است. پکیج فلزی تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی در این پروژه شامل واحد های هوادهی، ته نشینی، کلر زنی و هاضم لجن می باشد.

شرح فرآیند تصفیه فاضلاب بهداشتی - انسانی

فاضلاب بهداشتی- انسانی سرویس های بهداشتی به مخزن متعادلساز دفنی از جنس پلی اتیلن هدایت می شود. در این مخزن فاضلاب ورودی از نظر کمی و کیفی متعادلسازی می شود، سپس به وسیله پمپ های مستغرق فاضلابی به پکیج فلزی تصفیه فاضلاب پمپ می گردد.

مخزن متعادلساز دفنی پلی اتیلن

در واحد هوادهی مواد آلی موجود در فاضلاب توسط میکروارگانیسم های هوازی تجزیه می گردد. سیستم هوادهی شامل بلوئر های هوادهی روتس، دیفیوزر های هوادهی حباب ریز دیسکی، لوله کشی و شیرآلات مربوطه است که از جمله مهمترین بخش های پکیج تصفیه فاضلاب می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب
پکیج تصفیه فاضلاب

واحد ته نشینی وظیفه جداسازی مواد جامد معلق و زلال سازی پساب خروجی را بر عهده دارد. این واحد شامل استوانه هادی ورودی، کانال ویناچ خروجی و ایرلیفت پمپ لجن برگشتی به واحد هوادهی و هاضم لجن می باشد.

واحد ته نشینی تصفیه فاضلاب بهداشتی - انسانی

به منظور گندزدایی پساب خروجی از میکروارگانیسم های بیماری زا، یک سیستم ضدعفونی با کلر در نظر گرفته می شود. جهت آماده سازی محلول کلر از مخزن پلی اتیلنی، میکسر موتوردار و پمپ تزریق استفاده می گردد.

میکسر موتوردار و پمپ تزریق

لجن مازاد سیستم تصفیه فاضلاب در یک مخزن مجزا ذخیره و هوادهی می شود که معمولاپس از تکمیل ظرفیت مخزن و به صورت دوره ای تخلیه می گردد.

سیستم تصفیه فاضلاب

کنترل کلیه تجهیزات الکترومکانیکال پکیج تصفیه فاضلاب شامل پمپ های مستغرق فاضلابی، الکتروموتور بلوئر های هوادهی، دوزینگ پمپ، الکتروموتور میکسر آماده سازی کلر، پمپ های سانتریفیوژ خروجی و … توسط یک تابلو برق مرکزی انجام می شود.

کنترل تجهیزات الکترومکانیکال پکیج تصفیه فاضلاب با تابلو برق مرکزی

در ادامه پساب تصفیه شده در یک مخزن پلی اتیلنی جهت مصارف آبیاری فضای سبز ذخیره می شود. سپس به وسیله پمپ های سانتریفیوژ به محل مصرف انتقال می یابد.

مخزن پلی اتیلن

سایر متعلقات پکیج شامل نردبان یا پله به همراه پل دسترسی به واحد های مختلف سیستم تصفیه فاضلاب می باشد. همچنین در پکیج های تصفیه نیازمند فونداسیون بتنی جهت استقرار مناسب و در برخی موارد اتاق کنترل جهت نصب تجهیزات می باشد.

سیستم تصفیه فاضلاب

مهندسین آب و فاضلاب تهران (رابین کو) آماده همکاری در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت، تامین تجهیزات، نصب، راه اندازی و بهره برداری انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی، صنعتی و … با دانشگاه ها، کارخانجات و … می باشد.

مهندسین آب و فاضلاب تهران (رابین کو) آماده همکاری در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت، تامین تجهیزات، نصب، راه اندازی و بهره برداری انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی، صنعتی و … با شرکت ها، کارخانجات، بیمارستان ها، کارگاه ها و … می باشد.

5/5 - (24 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید