989363976949+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

سپتیک تانک (Septic Tank)

سیستم های سپتیک تانک، سازه های تصفیه فاضلاب زیرزمینی و مدفون هستند که معمولاً در مناطق روستایی بدون سیستم های تصفیه فاضلاب متمرکز مورد استفاده قرار می گیرند.

سپتیک تانک ترکیبی از طبیعت و فن آوری اثبات شده برای تصفیه فاضلاب لوله کشی خانگی تولید شده در حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و لباسشویی استفاده می کنند.

سپتیک تانک

یک سیستم سپتیک تانک معمولی متشکل از یک مخزن سپتیک، یک منطقه تخلیه و منطقه خاکی برای جذب است.مخزن سپتیک مواد آلی را هضم می کند و مواد قابل شناور (به عنوان مثال چربی و روغن) و مواد جامد را از فاضلاب جدا می کند. سیستم های مبتنی بر جذب خاک، پساب خروجی را از مخزن سپتیک به داخل یک سری لوله های سوراخ دار دفن شده در یک منطقه فیلتر، محفظه ها یا واحدهای ویژه دیگر طراحی شده، هدایت میکند تا پساب را به آرامی در خاک جذب شود.

سیستم های جایگزین از پمپ ها یا نیروی جاذبه برای کمک به ریزش پساب خروجی مخزن سپتیک از طریق شن و ماسه، مواد آلی (به عنوان مثال ذغال سنگ نارس و خاک اره)، تالاب های ساخته شده یا سایر مدیاها برای حذف یا خنثی سازی آلاینده ها همچون عوامل بیماری زا، نیتروژن ، فسفر و سایر آلودگی ها استفاده می شود. برخی از سیستم های جایگزین برای تبخیر فاضلاب یا ضدعفونی کردن آن قبل از تخلیه به خاک طراحی شده اند.

septic tank2

به طور کلی یک سیستم سپتیک تانک متعارف به این ترتیب کار می کند:

1. تمام آب از خانه شما توسط لوله اصلی زهکشی به یک مخزن سپتیک تخلیه می شود.

2. مخزن سپتیک به صورت دفن شده و ضد آب است که معمولاً از بتن، فایبرگلاس یا پلی اتیلن ساخته می شود. وظیفه آن این است که فاضلاب را به اندازه کافی نگه دارد تا مواد جامد بتوانند به لجن تشکیل شده در پایین برسند، در حالی که چربی و روغن و گریس به عنوان کفاب به سمت بالا شناور می شوند.

3. محفظه ها و یک خروجی T شکل مانع از خروج لجن و کف از مخزن و حرکت به منطقه تخلیه می شود. سپس پساب از مخزن سپتیک به منطقه تخلیه هدایت می شود.

4. منطقه تخلیه حفاری شده با عمق کم و پوشیده از خاک غیر اشباع است. فاضلاب پیش تصفیه شده از طریق لوله کشی بر روی سطوح متخلخل تخلیه و باعث می شود که پساب خروجی در خاک فیلتر شود. با نفوذ در خاک، پساب جذب، تصفیه و پراکنده می شود و در نهایت به آبهای زیرزمینی تخلیه می شود.اگر منطقه تخلیه بیش از حد حاوی مایع باشد می تواند باعث جاری شدن فاضلاب به سطح زمین یا بالا آمدن فاضلاب در توالت و سینک شود.

5. سرانجام فاضلاب به خاک نفوذ کرده و به طور طبیعی باکتری های مضر کلیفرم، ویروس ها و مواد مغذی را از بین می برد. باکتری های کلیفرم یک گروه از باکتری ها است که عمدتا در روده های انسان یا سایر حیوانات خونگرم ساکن هستند. این شاخصی از آلودگی مدفوع انسان است.

آیا سیستم سپتیک تانک دارید؟

ممکن است از قبل بدانید که سیستم سپتیک دارید. اگر نمی دانید، در اینجا علائمی وجود دارد که احتمالاً انجام می دهید:

 • شما از آب چاه استفاده می کنید.
 • خط آبی در زمین خانه شما کمتر از یک متر است.
 • شما قبض آب برای انشعاب فاضلاب دارید.
 • همسایگان شما سیستم سپتیک تانک دارند.

چگونه سیستم سپتیک تانک خود را پیدا کنیم؟

هنگامی که تشخیص دادید که یک سیستم سپتیک تانک دارید، می توانید آن را با استفاده از موارد زیر پیدا کنید:

 • حیاط خود را از نظر درپوش و دریچه های بازدید بررسی کنید.
 • برای کمک به شما در یافتن مکان، با ارائه دهنده خدمات سیستم سپتیک تماس بگیرید.

علائم عدم موفقیت: علائم را بخاطر بسپارید!

همیشه بوی بد اولین علامت در عملکرد نامناسب سیستم سپتیک تانک نیست. در صورت مشاهده موارد زیر با یک متخصص سپتیک تانک تماس بگیرید:

 • برگشت فاضلاب در زهکش های خانگی.
 • چمنهای سبز روشن و اسفنجی در زمین
 • زهکشی، به ویژه در هوای خشک.
 • جمع شدن آب یا خاک گل آلود در اطراف سیستم سپتیک یا زیرزمین.
 • بوی شدیدی در اطراف سپتیک تانک و میدان تخلیه وجود دارد.

تاریخچه سپتیک تانک

اگرچه سیستم‌های تصفیه فاضلاب عمومی (Sewage Treatment) برای قرن‌ها در مراکز شهری وجود داشته است، تعداد زیادی از خانوارها هنوز فاضلاب خود را به سیستم‌های تصفیه در محل مانند سیستم‌های سپتیک (Septic) تخلیه می‌کنند. سیستم‌های سپتیک توسط تقریباً 25٪ از جمعیت کشور استفاده می‌شوند و تخمین زده می‌شود که بیش از 500,000,000 سیستم تصفیه سپتیک تانک محلی در سراسر جهان استفاده می‌شود.

تصفیه در محل در مناطق روستایی مورد استفاده قرار می گیرد، اما اخیراً در برخی از مناطق شهری نیز به دلیل هزینه های سرمایه کمتر و مصرف انرژی کمتر در مقایسه با تصفیه فاضلاب معمولی رواج یافته است. فاضلاب خانگی سرشار از مواد مغذی از جمله نیتروژن و فسفر است و دارای ترکیبات دیگری است که از معیارهای آب آشامیدنی فراتر می رود و به این ترتیب، فاضلاب تخلیه شده به سیستم های سپتیک تهدیدی بالقوه برای اکوسیستم های آبی است و خطر آلودگی آب های زیرزمینی را در پی دارد.

با این حال، تعدادی از مراحل تصفیه فاضلاب انسانی محلی در سایت های سیستم سپتیک انجام می گردد که پتانسیل کاهش خطر آلودگی منابع آب را دارد. یک بررسی در نحوه انتقال توسعه ستون آب زیرزمینی از سیستم‌های سپتیک با تمرکز ویژه بر حذف نیتروژن و فسفر می‌ باشد. به عنوان دو سایت میدانی به طور خاص: یکی با سیستم سپتیک خانگی و دومی در یک کمپ بزرگ با پکیج تصفیه فاضلاب هوازی، برای نشان دادن سرنوشت انتقال آلاینده های بهداشتی- انسانی در ستون های سیستم سپتیک استفاده می شود. در نهایت، مقایسه‌هایی بین درجه تصفیه ارائه شده در سطح زیرزمینی در سایت‌های سیستم سپتیک با آنچه که توسط دستگاه تصفیه فاضلاب به روش هوازی ارائه می‌شود، کاملا قابل تفکیک و ملموس است.

سپتیک تانک بتنی (Concrete Septic Tank)

سپتیک تانک، در ابتدایی ترین سطح خود، یک مخزن بتنی است که فاضلاب سیستم لوله کشی شما را ذخیره و نگهداری می کند. در نهایت مواد جامد برای ایجاد لجن به پایین مخزن ته نشین می شوند، در حالی که مواد شناور مانند چربی و روغن به عنوان کف به بالا شناور می شوند. فاضلاب به آرامی از سپتیک تانک به یک میدان تخلیه منتقل می شود که در آن از طریق خاک، ماسه و سایر مواد آلی فیلتر می شود تا قبل از انتشار در آبهای زیرزمینی به طور طبیعی خنثی و تصفیه شود.

به طور معمول داشتن سپتیک تانک مناسب برای حفظ محیط زیست محل زندگی بسیار مهم و حیاتی است. سیستم های شبکه فاضلاب لوله کشی شده به سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی اطمینان می دهد که فاضلاب تولیدی ساختمان به شیوه ای ایمن و موثر مطابق استاندارد های سازمان حفاظت محیط زیست تصفیه می شود.

سپتیک تانک بتنی

انتخاب یک سپتیک تانک با کیفیت و خوب بسیار مهم است. اگر مخزن شما آسیب ببیند، حتی می تواند فاضلاب به حیاط شما نشت کند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مخزن شما به اندازه کافی بزرگ است تا بتواند فاضلاب تولیدی خانه شما را در خود جای دهد. اندازه انتخابی شما بستگی به تعداد حمام و تعداد افراد ساکن در مجتمع مسکونی دارد.

مزایای سپتیک تانک بتنی آماده

سپتیک تانک بتنی فواید زیادی دارد. همه ما می دانیم که بتن چقدر مقاوم است، اما آیا می دانید که این بتن فوق العاده سازگار با محیط زیست است؟ در طول عمر خود، یک سازه بتنی در مقایسه با سایر مصالح کمترین رد پای کربن را دارد. بتن برای زمین خوب است و برای شما عالی از نظر اقتصادی است. هزینه اولیه و همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری مداوم بسیار مقرون به صرفه است.

در مقایسه با سپتیک تانک های پلاستیکی یا پلی اتیلن، مخازن بتونی سپتیک دارای مزایای متنوعی هستند که آنها را ایده آل می کند. مخازن بتنی محکم و ضد آب هستند و خطر نشت در طول سالها را کاهش می دهند. علاوه بر این، با استفاده از بتن با کیفیت، سپتیک تانک پیش ساخته بتنی شما می تواند یک عمر دوام بیاورد. مزایای دیگر عبارتند از:

 • ماندگاری بالا
 • زنگ نمی زند
 • احتمال آسیب کمتر در حین نصب دارند.
 • بتن تاثیری بر کیفیت آبهای زیرزمینی ندارد.
 • برخلاف مخازن ساخته شده از مواد سبک تر، مشکلات شناوری ندارند.
 • وزن آنها به این معنی است که پس از نصب مجبور نیستید آنها را جابجا کنید.
 • سپتیک های بتنی ضد حریق هستند.

فرآیند ساخت سپتیک تانک بتنی

مخازن سپتیک بتونی در یک بار ریختن ساخته می شوند، این به معنی دوام بهتر و فرصت کمتر برای نشت است. بتن بصورت خارج از محل در قالب ریخته می شود. قالب با میلگرد فولادی و کابل پیش تنیده برای استحکام بیشتر تقویت می شود. پس از آنکه بتن سفت شد، آماده تحویل می شود. روشهای تولید و ساخت سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی منحصر به فرد ما بستگی به آب و هوا ندارد. تولید هرگز کند نمی شود و باعث می شود که رابین کو معتبرترین سازنده در کشور باشد.با این حال، مونتاژ خارج از سایت به صورت مدولار مزایای بیشتری نیز دارد. قالبهای مجزا بسیار سازگار و قابل تنظیم هستند. همه مخازن ضد زنگ و مقاوم در برابر آتش هستند، بنابراین برای هر شرایط شدید خارج از سایت مناسب هستند.

فرآیند ساخت سپتیک تانک بتنی

مخازن سپتیک مراحل اولیه تصفیه در سیستم های تصفیه فاضلاب هستند و ما طیف وسیعی از اندازه ها را متناسب با نیازهای مختلف ارائه می دهیم. سپتیک تانک های بتنی آماده  رابین کو در حجم های 2000، 3000 الی 10.000 لیتر و حتی بیشتر عرضه می شوند.

کلیه سپتیک تانک های بتنی پیش ساخته مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید می شوند تا از بالاترین کیفیت آنها اطمینان حاصل شود. مخازن سپتیک رابین کو برای واحدهای تصفیه فاضلاب خانگی و کارگاهی ساخته شده است. بنابراین می توانید مطمئن باشید که آنها با استفاده از بالاترین استانداردها برای ایمنی و اثربخشی طراحی شده اند. سپتیک تانک سفارش شده را به محل پروژه شما در سراسر ایران می رسانیم و سپتیک تانک را به عنوان بخشی از خدمات خود نصب می کنیم. مخازن سپتیک بتنی را توسط چرثقیل در یک گودال از قبل حفر شده قرار می دهیم و سپس می توانید با توسط لوله کش آن را وصل کنید.

سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی آماده با کیفیت عالی و خدمات بهتر به مشتریان و همکاران محترم ارائه می گردد. کلیه فرآیند های ساخت و تولید سپتیک تانک بتنی و انتقال آن تا محل نصب زیر نظر کارشناسان شرکت انجام می شود. لذا سپتیک تانک بتنی مخصوص جذبی سوراخدار جهت تهیه بسترهای شنی برای فیلتراسیون پساب در زمین قابل اجرا می باشد، بنابراین می توانید مطمئن باشید که فاضلاب تولیدی به درستی مدیریت و تصفیه می گردد.

محصولات بتنی پیش ساخته رابین کو انتخاب برتر برای سپتیک تانک های بتنی در سراسر کشور می باشد. محصولات بتنی متعلق به کارگاه تولیدی هلدینگ رابین کو با بیش از 10 سال است که شهرت بی عیب و نقصی را ایجاد کرده و حفظ می کند. ما باکیفیت ترین مخازن را ارائه می دهیم و مشتاق خدمات استثنایی به مشتریان هستیم.

در ادامه جدول مشخصات فنی طراحی ابعاد مخازن سپتیک تانک پیش ساخته بتنی RTS و فرمول نحوه محاسبه ظرفیت مورد نیاز روزانه بر اساس تعداد واحد مسکونی و نفرات آورده شده است:

جدول سپتیک تانک (Septik Tank)

 

برای مشاوره و سفارش سپتیک تانک های بتنی آماده  با بهترین کیفیت، همین امروز با کارشناسان مهندسین آب و فاضلاب تهران (هلدینگ رابین کو) تماس بگیرید. درخواست قیمت آنلاین در اسرع وقت از طریق شماره 09192090580 امکان پذیر می باشد.

نصب سپتیک تانک بتنی

اگر به دنبال یک سیستم سپتیک جدید در بازار هستید و یا به دنبال جایگزین مناسب یک سپتیک تانک قدیمی هستید، سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی بهترین گزینه از نظر فنی و اقتصادی هستند. اخیرا مجموعه رابین کو نگاهی به گزینه های مختلف سیستم های سپتیک موجود برای خانه و کارخانه شما انداخته است و بر اساس تجزیه و تحلیل انواع مختلف سپتیک تانک های موجود در بازار ایده استفاده از مخازن پیش ساخته بتنی را ارائه می دهد.

“اگر به طور مناسب و بر اساس اصول مهندسی سازه معمول ساخته شود، بیشتر مخازن سپتیک بتنی می توانند تا 40 سال دوام داشته باشند.” صرف نظر از انتخاب شما، به خاطر داشته باشید که برای سالم نگه داشتن سیستم سپتیک خانه و عملکرد صحیح آن، باید هر 3-6 ماه یکبار آن را تمیز کرده، از نظر نشتی بررسی کرده و از خدمات حرفه ای نیز استفاده کنید.

سه نوع مخزن سپتینگ که به راحتی برای نصب در دسترس هستند عبارتند از:
 • بتن مسلح
 • پلاستیک/پلی اتیلن
 • فایبر گلاس یا کامپوزیتی
نصب سپتیک تانک بتنی

اندازه مخزن سپتیک بتنی

نمودارها و توصیه های متفاوتی برای اندازه سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی بر اساس جریان فاضلاب، اندازه خانه، مساحت، تعداد اتاق خواب، تعداد حمام و حتی چند مورد دیگر وجود دارد. اندازه مخزن سپتیک مورد نیاز در یک منطقه خاص نیز به مقررات ایالتی و محلی بستگی دارد. سپتیک تانک ها در اندازه های مختلف وجود دارند و شما می توانید مخزن 1000 لیتری تهیه کنید، اما توصیه می کنیم که از حداقل اندازه حجم مفید سپتیک تانک بتنی 2000 لیتری استفاده کنید.

سپتیک تانک های بتنی در حال حاضر محبوب ترین نوع سپتیک تانک در بازار هستند. محبوبیت سپتیک تانک بتنی به دلیل استحکام، وزن و دوام آن است. در مورد دوام، اگر سپتیک تانک های بتنی به درستی ساخته شوند، احتمال شکستن، ترک خوردگی یا شناور بودن آنها کمتر است.

امروزه بیشتر سپتیک تانک های بتنی با طراحی دو محفظه در مقایسه با مخزن یک محفظه قدیمی تر به فروش می رسند. دو محفظه مخزن معمولاً فیلتر و جداسازی را بهتر انجام می دهند، بنابراین متخصصان سپتیک تانک یک مخزن دو محفظه را توصیه می کنند. صرف نظر از تعداد محفظه ها، همه محفظه ها با دسترسی برای نظافت و پمپاژ طراحی شده اند. بافل های ورودی و خروجی به فیلتر کردن مواد زائد جامد ، روغن ها و کثافات از پساب کمک می کند.

بافل ورودی

یک بافل ورودی در قسمت ورودی مخزن سپتیک نزدیک به محل اتصال مخزن فاضلاب از ساختار محفظه به مخزن نصب شده است. بافل ورودی برای سلامت و موفقیت کل سیستم سپتیک بسیار مهم است زیرا از مسدود شدن جریان کف و روغن در لوله ورودی جلوگیری می کند.

بافل ورودی یک سه راهی است که به طور خاص برای موارد زیر نصب شده است:

ورود فاضلاب به داخل سپتیک تانک را کند کنید: جریان فاضلاب با سرعت بالا می تواند با مخلوط کردن ناخواسته زباله های جامد ته نشین شده با روغن، کف و پساب، روند خرابی را مختل کند.

بافل های خروجی

در هر سپتیک تانک باید یک بافل خروجی به لوله خروجی متصل شود. مشابه بافل ورودی، اما برعکس، بافل خروجی همچنین به عنوان سه راهی عمل می کند که برای موارد زیر طراحی شده است:

همچنین باید از ورود گازهای فاضلاب به خط فاضلاب توسط لوله ونت خروجی گاز جلوگیری کنید. این گازها می توانند به خانه یا ساختمان نفوذ کرده و باعث ایجاد بوی مضر شوند.

در مجموع نگهداری کف، چربی و روغن و آشغال های جامد در سپتیک تانک پیش ساخته بتنی توسط بافل های ورودی و خروجی به جهت جلوگیری از دفع مواد زائد از پساب به لوله خروجی و میدان تخلیه/میدان شستشو می باشد. تمام فاضلاب خارج شده از سپتیک تانک باید عاری از مواد جامد معلق باشد. در غیر این صورت، جامدات و روغن ها محل تخلیه را آلوده کرده و باعث ایجاد انتشار آلاینده ها به محیط زیست می شوند.

بافل سپتیک
نمای بیرونی سپتیک
بافل داخلی سپتیک تانک
بافل داخلی سپتیک بتنی

الزامات نصب سپتیک تانک

بسیاری از تانک ها نیز معمولا زیر بار ترافیکی خیابان و … نصب می شوند که امکان حرکت خودرو، تجهیزات کشاورزی یا ماشین آلات سنگین دیگر بر روی منطقه سپتیک تانک باشد.همه سپتیک تانک های بتنی به دلیل اندازه و وزن خود نیاز به نصب حرفه ای دارند.

سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی از سنگین ترین مواد موجود ساخته شده اند و اگرچه مقاوم هستند، اما برای نصب به تجهیزات بزرگ و سنگین مانند چرثقیل نیاز دارند. اگر محل پیشنهادی یا محل کنونی سپتیک تانک شما دسترسی ماشین آلات سنگین را فراهم نمی کند، ممکن است بخواهید یک مخزن فایبرگلاس (کامپوزیتی) یا پلاستیک (پلی اتیلن) را در نظر بگیرید.از آنجا که اکثر مخازن بتنی از پیش ساخته شده اند، همه آنها از نظر اندازه، وزن و ابعاد متفاوت هستند.

کارگاه ساخت سپتیک بتنی

طول عمر و دوام سپتیک بتنی

عملکرد بلند مدت مخزن سپتیک بتن مسلح آماده بستگی به نحوه ساخت آن دارد. بتن با کیفیت بالا، آب بندی مناسب با یک لایه ایزوگام و افزودن محصولات فولادی سازه ای مانند مش و میلگرد، پشتیبانی، استحکام و یکپارچگی سازه را افزایش می دهد. توجه داشته باشید که سپتیک تانک های بتنی در شرایط بسیار سرد می توانند ترک بخورند و بیشتر از نمونه های پلاستیکی و فایبرگلاس خود مستعد نشت هستند.اگر به طور منظم ساخته شده و به طور منظم نگهداری شود، اکثر سپتیک تانک های بتنی می توانند تا 40 سال دوام بیاورند.

اگر قصد نصب سپتیک تانک یا سیستم سپتیک جدید را دارید، لطفاً قبل از خرید یا نصب هرگونه تجهیزات با یک متخصص مجاز در هلدینگ رابین کو مشورت کنید. هر منطقع و شهر محلی قوانین سختگیرانه ای در مورد اندازه و روش نصب سپتیک تانک بتنی مختلف دارد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به منظور ثبت سفارش سپتیک تانک پیش ساخته بتنی و استعلام قیمت مخزن درخواستی با مهندسین آب و فاضلاب تهران (رابین سبز آبان) تماس بگیرید.

سپتیک تانک پیش ساخته بتنی

هدف اصلی از نصب سپتیک تانک بتنی (Concrete Septic Tank) اطمینان از تصفیه مناسب فاضلاب و دفع زباله است. هنگامی که فاضلاب بهداشتی- انسانی به داخل مخزن پیش ساخته (Prefabricated) سپتیک بتنی هدایت می شود، مواد جامد با ته نشینی ثقلی از پساب جدا می شود. تجزیه جزئی مواد جامدتوسط فرآیند های بیهوازی امکان دفع مناسب پساب زلال شده را فراهم می کند. به همین ترتیب تمام فاضلاب تولیدی خود را با یک سیستم سپتیک تانک پیش ساخته بتنی با کیفیت و با دوام دارای 20 سال ضمانت تصفیه کنید.

سپتیک تانک پیش ساخته بتنی

نحوه کار سپتیک تانک بتنی:

 • فاضلاب ساختمان،کارخانه، کارگاه و … وارد اولین محفظه سپتیک تانک بتنی می شود.
 • حجم بیشتر مخزن سپتینگ با پساب و فاضلاب پر می شود.
 • باکتری ها بیهوازی مواد زائد جامد را تجزیه می کنند و این لجن در مخزن سپتیک ته نشین می شود.
 • مخزن سپتیک پیش ساخته بتنی یک واحد ته نشینی است و مواد جامد سنگین تر به پایین تانک می روند و یک فیلتر مانع از ورود بیشتر جامدات به لوله خروجی می شود. همچنین مواد شناور شامل چربی و روغن و سایر مواد زائد سبک روی سطح فاضلاب در سپتیک تانک به دام می افتند.
 • پساب پس از عبور به محفظه پمپاژ یا به محل تخلیه سپتینگ جریان می یابد، منطقه وسیع طراحی شده توسط شن و ماسه که اجازه می دهد تا فاضلاب های آلی را تجزیه کنند.

مدیریت مواد جامد زائد در صورت عدم رسیدگی صحیح می تواند باعث آسیب زیست محیطی شود و این شامل احتمال نشت نیتروژن و فسفر به آبهای زیرزمینی می شود. فسفر دلیل اصلی تجمع جلبک های سبز آبی در دریاچه ها یا سایر آبهای مجاور است. شما می خواهید مطمئن شوید که راهی مطمئن برای مدیریت همه سیستم های سپتیک تانک برای یک خانه یا محل کار انتخاب کرده اید. با سپتیک تانک های بتونی رابین کو، می توانید روی یک محصول موثر مقرون به صرفه حساب کنید.

سپتیک تانک بتنی

مزایای سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی:

تنها گزینه اقتصادی جهت تصفیه مناسب فاضلاب، سپتیک تانک های بتنی پیش ساخته می باشند. زیرا:

 • بتن در شرایط کنترل شده ریخته و شکل می گیرد.
 • بتن مستحکم و از نظر ساختاری سالم است.
 • نصب آنها سریعتر از بتن ریخته شده درجا در محل می باشد.
 • در برابر اکثر عوامل محیطی مانند شرایط خاک مقاوم هستند.
 • عمر طولانی تری نسبت به گزینه های بتون درجا یا پلی اتیلنی دارند.
 • در مقایسه با گزینه های بتن درجا، کامپوزیتی و پلاستیکی، هزینه کمتری دارند.

مخازن سپتیک و تانک های پیش ساخته بتنی نیز توسط یک آزمایشگاه تست بر اساس استانداردهای ساخت مورد آزمایش قرار گرفته است تا اطمینان حاصل شود که دارای مشخصات مورد نظر است. همچنین دارای امکانات دقیق کنترل کیفیت هستیم تا بالاترین استانداردهای کیفیت مواد، تجهیزات و فرآیندها را برآورده کنیم.

همچنین سایر گزینه ها مخزن سپتیک پلاستیکی، فایبرگلاس و پلی اتیلنی در بازار موجود است. در حالی که این مخازن در برابر خوردگی آب مقاوم هستند، حمل و نقل آنها بسیار سبک است ولی ارزان تر نیستند که معایب خود را دارند:

 • در حین نصب راحت تر آسیب می بینند و هزینه اولیه بالاتری دارند.
 • می توانند به دلیل وزن پایین خود بسیار راحت تر “زیر آب” حرکت کرده و شناور شوند.
 • ممکن است فقط سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی در محل شما مجاز باشند.
 • ریشه درختان به راحتی می تواند به مخازن غیر بتونی آسیب برساند.

محاسبه حجم سپتیک تانک بتنی:

برای انتخاب سپتیک تانک پیش ساخته بتنی با حجم مناسب، ابتدا باید چندین فاکتور از جمله تعداد واحد مسکونی، تعداد کارگران و … با توجه به سرانه مصرف آب و حجم تولید فاضلاب را در نظر بگیرید. دستورالعمل کلی برای محاسبه ظرفیت سپتیک تانک عبارت است از:

تعداد افراد ساکن * حداکثر سرانه تولید فاضلاب معادل 250 لیتر در شبانه روز = ظرفیت سپتیک تانک

به خاطر داشته باشید که به طراح نیاز دارید تا دقیق ترین و درست ترین محاسبات را ارائه دهد.

نصب سپتیک تانک بتنی

اگر چندین حمام، آشپزخانه، ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی دارید، ممکن است لازم باشد تا به آن بیشتر توجه کنید. با این حال، بسته به شرایط کار مخزن سپتیک جدید ممکن است ظرفیت تصفیه اضافی مورد نیاز باشد. اگر یک مخزن بزرگ انتخاب کنید، ممکن است سیستم به درستی و کارآمد کار نکند. اگر یکی را خیلی کوچک انتخاب کنید، در نهایت دچار آشفتگی و عدم تصفیه مناسب فاضلاب می شوید.

 مجموعه هلدینگ رابین کو مدل های متعددی از سیستم های سپتیک تانک و مخازن نگهدارنده بتنی پیش ساخته را ارائه می دهد که بسته به ظرفیت از 2.000 لیتر تا 10.000 لیتر و بیشتر ساخته می شود. سپتیک تانک های پیش ساخته بتنی نیز دارای قطر 160 سانتیمتر در ارتفاع 180، 230، 280، 330 الی 580 سانتیمتر است.

بارگیری سپتیک تانک

قیمت سپتیک تانک بتنی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به منظور ثبت سفارش سپتیک تانک پیش ساخته بتنی و استعلام قیمت مخزن درخواستی با مهندسین آب و فاضلاب تهران در شرکت رابین سبز آبان (رابین کو) تماس بگیرید.

منبع : https://www.epa.gov/septic/how-your-septic-system-works

4.9/5 - (58 امتیاز)

26 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام برای کارگاه صنعتی کارشناس محیط زیست گفتن که سپتیک تانک بگیرید ممنون میشم راهنمایی کنید
  سامان 09121248534

  پاسخ
 • سلام سپتیک تانک ظرفیت 15 متر مکعب برای فاضلاب ساختمان مسکونی میخواستم

  پاسخ
  • سلام سپتیک تانک برای پیش تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی مناسب هست که برای 15 متر مکعب میتونید 3 تا سپتیک تانک بتنی پیش ساخته اسفاده کنید و یا اینکه به صورت یکپارچه از جنس پلی اتیلن اسپیرال کاروگیت دوجداره افقی باشه
   جهت استعلام قیمت سپتیک تانک و ثبت سفارش با دفتر تماس بگیرید

   پاسخ
 • آیا سپتیک تانک بتنی رو به عنوان رآکتور بیهوازی میتونیم 5 تا مخزن رو پشت سر هم برای پیش تصفیه پساب کارخونه استفاده کنیم

  پاسخ
  • مهندس عزیز سلام بله با توجه به حجم فاضلاب تولیدی و مقدار COD فاضلاب میتونیم بر اساس نرخ بارگذاری مورد نظر از تعدادی سپتیک تانک به صورت سری استفاده کنیم به منظور استعلام قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته با دفتر تماس بگیرید و یا از چت استعلام قیمت واتس آپ داخل سایت استفاده کنید ممنون از همراهیتون

   پاسخ
 • سلام سپتیک پلی اتیلنی هم دارید برای حجم 10متر مکعب

  پاسخ
  • سلام بله سپتیک پلی اتیلنی از نوع اسپیرال کاروگیت دو جداره افقی مدفون موجود هست که برای 10 متر مکعب قطر 2 متر در طول 3.2 متر به همراه 2 عدد دریچه بازدید و یک دیواره میانی جداکننده می باشد.
   جهت استعلام قیمت سپتیک پلی اتیلنی در واتس آپ پیغام بگذارید.

   پاسخ
 • سلام سپتیک بتنی یا سپتیک پلی اتیلنی برای حجم 3 هزار لیتر فاضلاب کارگاه نیاز داشتیم

  پاسخ
  • سلام سپتیک بتنی پیش ساخته به حجم مفید 3 متر مکعب به قطر 160 در ارتفاع 230 سانتی متر تولید می شود و سپتیک پلی اتیلنی نیر در قطر 120 و طول 265 سانتی متر ساخته می شود. سپتیک پلی اتیلنی سبک ولی سپتیک بتنی حتما نیاز به چرثقیل جهت جا به جایی نیاز دارد. در خدمتیم

   پاسخ
 • سلام سپتیک بتنی 15 متر مکعبی تولید دارید

  پاسخ
  • سلام بله اگر سپتیک پلی اتیلنی مد نظرتون باشه قطر 2 در طول 4.8 متر تولید می شود در غیر این صورت از چند تا مخزن سپتیک بتنی پیش ساخته به صورت پشت سر هم نیز می توان استفاده کرد.

   پاسخ
 • سلام سپتیک بتنی برای 100 نفر کارگر در یک کارخانه نیاز داشتیم در عمق 3 متری به آب می رسیم

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر برای 100 نفر کارگر در یک شیف کاری حدود 8 متر مکعب حجم مخزن سپتیک کافی است و می توانید دو یا سه مخزن با ارتفاع کمتر از جدول فوق در مورد سپتیک تانک بتنی انتخاب کنید برای راهنمایی بیشتر با دفتر تماس بگیرید . ممنون

   پاسخ
 • سلام سپتیک تانک فاضلابی برای 20 متر مکعب در معدن سمنان نیاز داشتیم

  پاسخ
 • سلام لیست قیمت سپتیک تانک بتنی و یا لیست قیمت سپتیک تانک پلی اتلینی موجود هست

  پاسخ
  • سلام متاسفانه با توجه به نواسانات زیاد مواد اولیه مثل سیمان و پلی اتیلن مصرفی معمولا قیمت سپتیک تانک در زمان درخواست اعلام می شود. ممنون از همراهیتون

   پاسخ
 • سلام سپتیک تانک بتنی چیست؟ قیمت سپتیک تانک بتنی چند هست؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 • سلام از سپتیک تانک به عنوان سیستم تصفیه فاضلاب میتوانیم استفاده کنیم؟

  پاسخ
  • سلام و درود بله سیستم تصفیه سپتیک تانک نوعی روش بیهوازی جهت حذف مواد آلی موجود در فاضلاب می باشد اما توانایی تصفیه کامل را ندارد و به روش های هوازی در ادامه نیاز داریم.

   پاسخ
 • نحوه عملکرد سپتیک تانک بتنی و شماتیک جهت ورود فاضلاب و عبور از دو محفظه را در سایت توضیح و نمایش می دهید؟

  پاسخ
  • سلام در سپتینگ تانک های بتنی که به صورت استوانه عمودی ساخته می شوند یک دیواره داخلی به صورت حلقوی موجود هست که به عنوان مانع عمل می کند و همچنین از اتصال کوتاه شدن جریان فاضلاب ورودی جلوگیری می کند. تصویر مشابه در مقاله سایت موجود است

   پاسخ
 • سلام لیست قیمت سپتیک تانک میخواستم لطفا بفرستید ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید