جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

تصفیه فاضلاب هتل

فاضلاب از مجتمع های مسکونی، موسسات تجاری و صنعتی همراه با آب های زیرزمینی و سطحی تولید می شود. امروزه، بسیاری از هتل ها به فاضلاب اصلی متصل نیستند، بنابراین نصب تصفیه خانه فاضلاب برای هتل ها (hotels) یک معیار اصلی است. زیرا سیستم تصفیه فاضلاب که به آن تصفیه خانه فاضلاب (wastewater treatment plant) یا منطقه کنترل آلودگی آب نیز گفته می شود، قبل از انتشار در محیط طبیعی یا استفاده مجدد، بسیاری از آلاینده ها را از فاضلاب (Sewage) حذف خواهد کرد.

فاضلاب هتل ها قبل از اینکه به اندازه کافی تمیز شود تا با خیال راحت در آبراه ها تخلیه شود، فرآیند های تصفیه کمی برای حذف اکثر مواد جامد و آلی را انجام می دهد. پس از تصفیه، می توان از آب تصفیه شده برای باغبانی استفاده مجدد کرد و یا می توان آن را دفع کرد.

تصفیه فاضلاب هتل

هدف اصلی تصفیه فاضلاب هتل

هدف اصلی تصفیه خانه فاضلاب برای هتل ها، تصفیه فاضلاب است تا باعث بیماری های خطرناکی برای انسان نشود. فاضلاب هتل ها در تصفیه خانه جمع می شود، جایی که چندین مرحله از طریق تخلیه و جمع کننده ها تصفیه می گردد.

تصفیه خانه های موثر فاضلاب برای هتل ها و استراحتگاه های کوچک، متوسط ​​و بزرگ معمولا بسیار کوچک و جمع و جور هستند که شامل روش های تصفیه مکانیکی، شیمیایی و بیولوژیکی است که می تواند آلودگی محیط زیست (به عنوان مثال آلودگی آب) را به حداقل برساند.

نمودار جریان فرآیند تصفیه متعارف برای تصفیه خانه فاضلاب در هتل ها در زیر نشان داده شده است:

مراحل اساسی تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب هتل ها به شرح زیر است:

تصفیه مقدماتی (Preliminary Treatment)

این اولین مرحله در پردازش پساب است که به آن فرآیند مکانیکی یا تصفیه فیزیکی نیز گفته می شود که باید قبل از تصفیه اولیه انجام شود. در طی این مرحله، مواد جامد از طریق آشغالگیری، ته نشینی و چربیگیری حذف می شود. هدف اصلی از بین بردن مواد جامد درشت از طریق آشغاگیر (screen) است. فاضلاب ورودی (influent) از طریق صفحات مکانیکی آشغالگیر متشکل از میله هایی که در آن پارچه ها، چوب ها، کاغذها، قوطی های آشامیدنی و سایر موارد مشابه خارج می شود، حذف می کند. این شامل محفظه دانه گیر (grit chamber) برای از بین بردن دانه ها، شن و ماسه است. این روش تصفبه همچنین مقدار زیادی روغن و گریس را از بین می برد. برای جلوگیری از آسیب رساندن به پمپ ها و سایر تجهیزات در بقیه مراحل تصفیه ضروری است.

تصفیه اولیه (Primary Treatment)

همچنین به عنوان تصفیه فیزیکی-شیمیایی (physical-chemical) شناخته می شود که باید قبل از تصفیه بیولوژیکی (biological) به نام تصفیه ثانویه انجام شود.

هدف از بین بردن مواد جامد آلی و معدنی توسط فرآیندهای ته نشینی و شناورسازی است. فاضلاب نیمه تصفیه شده حاصل از تصفیه اولیه مجاز است از مخازن موسوم به زلالساز (clarifier) اولیه یا مخزن ته نشینی (sedimentation) عبور کند. در طی این فرآیند، جریان پساب برای عمل رسوب کاهش می یابد و در نتیجه باعث می شود که مواد جامد سنگین تر در ته  مخزن بنشینند و مقدار قابل توجهی از مواد شناور مانند گریس و روغن به سطح بالا آمده که از آن جدا می شود.

جامد ته نشین شده به عنوان لجن (sludge) اولیه نامیده می شود که بیشتر تحت فرآیند هضم لجن قرار می گیرد. این روش تصفیه خاص، حدود 50-60٪ از مواد جامد معلق را از بین می برد و سطح BOD را تا 30-40٪ کاهش می دهد. آب شفاف شده به مرحله بعدی تصفیه منتقل می شود.

تصفیه ثانویه (Secondary Treatment)

این تصفیه به عنوان فرآیند تصفیه بیولوژیکی شناخته می شود که به طور کلی یکی از فرآیندهای هوازی بیولوژیکی به نام فرآیند لجن فعال (Activated sludge process) برای تخریب مواد آلی استفاده می کند.

در طی این فرآیند، پساب اولیه وارد مخازن هوادهی می شود و در آنجا با میکروارگانیسم ها مخلوط می شود. هوا به مخازن هوادهی پمپ می شود و از این رو رشد باکتری ها برای تجزیه مواد آلی موجود در پساب افزایش می یابد.

اکنون فاضلاب هوادهی به زلالساز ثانویه که در آن ذرات سنگین تر و سایر مواد جامد به عنوان لجن ثانویه ته نشین می شود، جریان می یابد. مقداری از لجن دوباره به مخزن هوادهی برگشت داده می شود تا فرآیند لجن فعال را تحریک کرده و آلاینده های بیشتری را از بین ببرد.

لجن باقیمانده از مخزن خارج می شود و برای پردازش بیشتر با لجن اولیه در سیستم پردازش لجن مخلوط می شود. این مرحله حدود 80-90٪ از مواد جامد آلی را از بین می برد. هنگامی که آب از این مرحله خارج شد، وارد آخرین مرحله می شود که مرحله سوم یا مرحله ضد عفونی  نامیده می شود.

تصفیه سوم یا ثالثه (Tertiary Treatment):

این آخرین مرحله در تصفیه خانه فاضلاب کوچک است که شامل فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی یا بیولوژیکی برای از بین بردن مواد جامد معلق باقی مانده و مواد جامد محلول است. حتی پس از تصفیه اولیه و ثانویه، فاضلاب تصفیه شده ممکن است حاوی برخی بیماری ها باشد که میکروارگانیسم ها ایجاد می کنند و به همین دلیل ضدعفونی (disinfection)  مورد نیاز است.

ضد عفونی کننده میکروارگانیسم های مضر حاصل از پساب را گندزدایی و از بین می برد و این کار با استفاده از مواد ضد عفونی کننده مانند کلر، ازن ، نور ماورا بنفش یا سایر مواد ضد عفونی کننده شیمیایی انجام می شود. ازن و فرآیند گندزدایی ماورای بنفش منجر به پساب تمیزتر از کلرزنی می شود که حاوی کلر باقیمانده است و می تواند به محیط آسیب برساند. تصفیه سوم نیز به عنوان ضدعفونی نامیده می شود که یک گام اساسی است زیرا از سلامت انسان محافظت می کند.

منبع: sewage treatment plant for hotels

 

5/5 - (11 امتیاز)

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام برای لاندری هتل نیازمند سیستم تصفیه جهت استفاده مجدد از پساب برای شستشو هستیم.

  پاسخ
 • پکیج تصفیه فاضلاب فلزی برای هتل با 40 اتاق نزدیک دریا در شمال نیاز داشتیم

  پاسخ
  • حدود 15 متر مکعب در شبانه روز تولید فاضلاب دارید که بایستی پکیج تصفیه فاضلاب با استاندارد تخلیه به آبهای سطحی به همراه سیستم تصفیه تکمیلی در نظر گرفته شود

   پاسخ
 • سلام برای هتل با 40 اتاق دو نفره پکیج تصفیه فاضلاب پلی اتیلنی میخواستیم تا برای مصارف آبیاری مجدد استفاده کنیم

  پاسخ
  • سلام و ارادت در خصوص درخواستتون بایستی از پکیج تصفیه فاضلاب به ظرفیت 10 متر مکعب استفاده کنید و مخازن تصفیه نیز به صورت پلی اتیلن اسپیرال کاروگیت دو جداره افقی قابل دفن در زمین ساخته می شود. پساب خروجی مطابق استاندارد آبیاری فضای سبز هست. برای دریافت قیمت پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب در واتس آپ پیغام بگذارید. ممنون

   پاسخ
 • سلام برای هتل 20 اتاق دو نفره و 20 اتاق یک نفره پکیج تصفیه فاضلاب میخواستیم تا استاندارد محیط زیست بگیریم

  پاسخ
  • سلام درود ظرفیت پکیج تصفیه فاضلاب هتل حدود 10 متر مکعب در روز هست که مطابق استاندارد های تخلیه به چاه جاذب، تخلیه به آب های سطحی (رودخانه)، مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز می توان تصفیه خانه را طراحی و اجرا کرد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت پکیج تصفیه فاضلاب درخواستی با رابین کو تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید