جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

فیلتراسیون (Filtration)

فیلترهای آب ناخالصی های ناخواسته آب مانند رسوب، طعم و بو، سختی و باکتری ها را از بین می برند تا آب با کیفیت بهتر تولید کنند. از تولید آب آشامیدنی با طعم بهتر گرفته تا برنامه های کاربردی بیشتر، طیف وسیعی از فیلترها و کارتریج ها را برای حل هر تعداد از مسائل مربوط به آب ارائه می دهیم.با توجه به درخواست شما، یعنی آنچه می خواهید حذف کنید یا در برخی شرایط سعی در متوقف کردن آن دارید ، انواع روش های فیلتر آب وجود دارد:

  • فیلترهای مکانیکی (Mechanical Filters)
  • فیلترهای جذبی (Absorption Filters)

هر یک از اینها مشکل آب متفاوتی را برطرف می کند و بسیاری از فیلترها در واقع از ترکیبی از این روش ها برای انجام چندین سطح فیلتراسیون استفاده می کنند.

فیلتراسیون Filtration

فیلتر ها چطورکار می کنند؟

آب یکی از مهمترین مواد موجود در این سیاره است، که 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بدن انسان می تواند تا 75 درصد از مواد را در خود داشته باشد. آب برای تعداد زیادی از برنامه های کاربردی از جمله کشاورزی، علوم، پزشکی، حمل و نقل، گرمایش، تفریح و فرآوری مواد غذایی و همچنین شستشو و شاید از همه مهمتر: نوشیدن ضروری است.

برای اکثر ما، آب آشامیدنی از منابع تصفیه شده شهری تامین می شود که نوشیدن آن بی خطر است اما اغلب دارای طعم و بوی نامطبوع ناشی از مواد شیمیایی مانند کلر است که برای ضدعفونی آب و جلوگیری از میکروب و باکتری استفاده می شود. بسته به محل زندگی خود، ممکن است دریابید که آب اصلی شما باعث تشکیل رسوبات آهک می شود که می تواند لوله ها را مسدود کرده و به وسایل آسیب برساند. این موضوعات، طعم و بو و کلر و تشکیل آهک فقط دو مورد در میان سایر مشکلات رایج آب است که با فیلتراسیون آب قابل حل است. اما فیلترهای آب در واقع چگونه کار می کنند؟

فیلترهای مکانیکی (Mechanical Filters)

ایده اصلی فیلتراسیون مکانیکی این است که رسوبات، آلودگی یا ذرات موجود در آب را با استفاده از سد به صورت فیزیکی پاک کنید. فیلترهای مکانیکی می توانند از شبکه اصلی که بقایای زیادی را فیلتر می کند تا فیلتر سرامیکی که دارای ساختار منافذ بسیار پیچیده ای برای فیلتراسیون بسیار خوب موجودات بیماری زا است، فیلتر می کند.

به فیلتری که از فیلتراسیون مکانیکی استفاده می کند، معمولاً نمره میکرون داده می شود که نشان می دهد فیلترها از نظر اندازه ذراتی که قادر به از بین بردن است، کارآیی دارند. رتبه بندی رایج که ممکن است مشاهده کنید شامل موارد زیر است:

  • 5 میکرون – بیشتر ذرات قابل مشاهده با چشم غیر مسلح را از بین می برد.
  • 1 میکرون – ذراتی را که برای مشاهده بدون میکروسکوپ خیلی کوچک هستند، از بین می برد.
  • 5 میکرون – کیست ها را از بین می برد (ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم).
فیلترهای مکانیکی (Mechanical Filters)

فیلترهای جذبی (Absorption Filters)

جذب در فیلترهای آب معمولاً توسط کربن انجام می شود که در جذب آلاینده های منتقله از آب بسیار موثر است. دلیل اینکه کربن به راحتی آلودگی ها را جذب می کند این است که سطح داخلی عظیمی دارد که مملو از کنار و گوشه هایی است که می تواند ناخالصی های شیمیایی مانند کلر را به دام بیندازد.

اکثر فیلترهای خانگی رایج حاوی کربن فعال دانه ای (GAC) هستند که با جذب آنها طعم و بوی ناخواسته را کاهش می دهد. در فیلترهای گران قیمت از عناصر بلوک کربن استفاده می شود که به طور کلی موثرتر هستند و معمولاً دارای درجه میکرون برای حذف ذرات هستند.برای ساختن کربن برای فیلترها از جمله چوب و پوسته نارگیل می توان از انواع مختلف مواد استفاده کرد که فیلترهای پوسته نارگیل بسیار کارآمدتر و گران تر نیز هستند.

منبع: how water filters work

فیلترهای جذبی (Absorption Filters)
محدوده PH آب آشامیدنی
تصفیه آب
رابین کو

PH آب چیست؟

PH آب مقیاسی برای سنجش میزان اسیدی یا قلیایی بودن آن است PH  آب یا اسیدیته آب یکی از شاخص‌های مهم در کیفیت آب است

بیشتر ...