جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

دستگاه تصفیه آب کشاورزی (Agriculture)

بهترین تصفیه خانه آب شیرین کن تخصصی به عنوان سیستم های کشاورزی اسمز معکوس (RO) می تواند یک سرمایه گذاری هوشمند برای کلیه مزارع کشاورزی، گلخانه ها و تولید سبزیجات مختلف باشند. با فیلترهای اسمز معکوس آر او کلیه ترکیبات موجود در آب مانند کربنات ها، نمک ها، مواد شیمیایی، علف کش ها، آفت کش ها را از سایر ذرات محلول در آب جدا می کند. به عنوان مثال، کربنات ها که به عنوان بافر عمل می کنند، می توانند کنترل pH را سخت تر کنند. اهمیت آب برای مقاصد کشاورزی را نمی توان نادیده گرفت، زیرا این منبع آب است که باعث رشد غذا می شود.

همانطور که می دانید، کشاورزی نه تنها به توسعه محصولات زراعی بلکه به پرورش دام برای محصولات گوشتی نیز نیاز دارد. بین میزان مصرف آب در بخش کشاورزی رابطه مستقیم وجود دارد. و مقدار محصول تولید می کند. هدف افزایش تولید و در عین حال کاهش مصرف آب به دلیل یارانه های زیاد در بخش کشاورزی و همچنین مشکلات بهره وری دشوارتر شده است.

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

بخش کشاورزی همچنان اکثر منابع آب شیرین ما را مصرف می کند و واقعیت کاهش منابع آب نگرانی ای است که جهان عمدتاً آن را نادیده می گیرد. بنابراین، رویکرد ما برای توسعه سیستم‌های تصفیه آب با کیفیت بالا که می‌تواند مقادیر زیادی آب شیرین را از منابع نامناسبی مانند رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، چاه‌ها و غیره تولید کند، پیشرفت قابل‌توجهی در کاهش استرس بسیاری از صنایع، به ویژه کشاورزی، داشته است.

خانه های سبز و مزارع در سراسر جهان شروع به استفاده از استراتژی های جایگزین برای حفظ آب و حفظ این منبع طبیعی ارزشمند کرده اند. استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی برای جدیدترین گیاهان در گلخانه ها یا پرورش آبزیان بر کسی پوشیده نیست. برای چندین دهه، اکثریت قریب به اتفاق تولیدکنندگان حرفه ای به این فیلترها و تصفیه کننده های آب کشاورزی تجاری متکی بوده اند.

هزینه سیستم تصفیه آب شیرین کن صنعتی چقدر است؟

هزینه ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی (RO) به منبع آب، گزارش تجزیه و تحلیل آزمایش آب، مواد مصرفی و انتخاب برند تجهیزات بستگی دارد. بنابراین، برای دریافت بهترین پیشنهاد، بهتر است با تیم مهندسی کشاورزی اسمز معکوس با مهندسین آب و فاضلاب تهران در شرکت رابین سبز آبان (رابین کو) تماس بگیرید.

غشاهای سیستم کشاورزی اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون

زیرا گیاهان و سبزیجات در حال حاضر دارای سیستم فیلتر طبیعی هستند. بنابراین، آنها می توانند معیارهای تصفیه آب کشاورزی بسیار کم تقاضا را برآورده کنند. در نتیجه، در مقایسه با منابع آب زیرزمینی محدود، آبیاری منابع بزرگتری برای استخراج دارد. علاوه بر پساب فاضلاب تصفیه شده، عملیات آبیاری عمدتاً بر استفاده مجدد از آب خاکستری متکی است.

این روش‌ها پساب تولید می‌کنند که منبع ضعیفی برای آب آشامیدنی محسوب می‌شود، اما پس از عبور از سیستم اسمز معکوس برای آبیاری و کشاورزی ایده‌آل است. بسیاری از مزارع به طور کامل استفاده از سفره های زیرزمینی را متوقف کرده اند و تنها به استفاده از این روش های کارآمد برای آب روی آورده اند.

غشاهای اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون (Reverse osmosis and ultrafiltration membranes) معمولاً در کاربردهای آبیاری استفاده می شوند. اسمز معکوس بهترین گزینه برای کاهش کل جامدات محلول (TDS) در سیستم های کشاورزی اسمز معکوس است.

اگر آب شما TDS بالایی ندارد، فقط می خواهید مواد معلق، مواد شیمیایی و کدورت را حذف کنید، سیستم فیلتر غشایی اولترافیلتراسیون می تواند برای شما مناسب باشد. برای انتخاب سیستم صحیح می توانید با کارشناسان مهندسین آب و فاضلاب تهران در شرکت رابین سبز آبان (رابین کو) تماس بگیرید.

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

سیستم های کشاورزی اسمز معکوس چه کاری می توانند برای کشاورزان انجام دهند؟

امروزه ما آب را یک کالای کمیاب می دانیم. بنابراین، افزایش تقاضا برای غلات غذایی و محصولات کشاورزی به این معنی است که فشار بیشتری برای تامین آب از منابع سنتی وجود دارد. این منجر به تخلیه سریعتر آب شده است. حتی منابع جدید آب مانند چاه ها میزان آب موجود برای کشاورزی را بهبود نمی بخشد.

با ادامه حفاری بیشتر، خطر تأثیر آلاینده ها بر روی آب افزایش می یابد. در همین حال، این نیاز به یک منبع مطمئن آب مناسب دارد تا محصول مزرعه تحت تأثیر قرار نگیرد. این دلیل است؛ محبوبیت دستگاه تصفیه آب صنعتی در بخش کشاورزی در جهان، به ویژه امارات متحده عربی (امارات متحده عربی)، عربستان سعودی، کویت، لیبی، قطر، ایالات متحده آمریکا، یمن، آفریقای جنوبی و غیره در حال افزایش است.

پشتوانه اصل کلیدی دستگاه اسمز معکوس (RO) دریافت آب با کیفیت خوب است. بنابراین، فرآیند PH بالای آب را کنترل می کند. آب خنثی به معنای آب متعادل است (که نه اسیدی است و نه قلیایی). چنین آبی برای محصولات، خاک، گیاهان و دانه ها بهترین است.

فیلتر آب RO از اسمز معکوس برای اصلاح کیفیت بد آب استفاده می کند. با یک سیستم خوب، صاحبان مزارع می توانند برای فعالیت های مختلف کشاورزی مانند آبیاری، شستشوی سبزیجات، تغذیه دام و نظافت، آب با کیفیت عالی دریافت کنند. بنابراین، گیاهان می توانند مواد مغذی را از طریق آب فیلتر شده در غیاب آلاینده هایی که مانع از جریان مواد مغذی به ریشه و دانه می شوند، جذب کنند.

یک سیستم تصفیه آب کشاورزی به صورت سفارشی برای انواع مختلف مزرعه و کاربردهای مختلف در مزرعه ساخته شده است. بنابراین، شما می توانید جریان آب و میزان آب تولید شده توسط سیستم را کنترل کنید.

چرا دستگاه آب اسمز معکوس کشاورزی را انتخاب کنید؟

  • مناسب برای انواع آبیاری و مه پاشی
  • راندمال بالا و زمان تحویل سریع
  • بادوام و ایمن با نصب و بهره برداری آسان
  • در محیط های کشاورزی در سراسر جهان استفاده می شود.

 

آیا آب دستگاه تصفیه RO برای کشاورزی مناسب است؟

کشاورزان چگونه آب را نمک زدایی می کنند؟

دو فن آوری و تکنولوژی برای نمک زدایی (Desalinate) وجود دارد که در تولید آب برای کشاورزی غالب هستند عبارت اند از:

  • اسمز معکوس آب شور (Brackish Water Reverse Osmosis (RO))
  • اسمز معکوس آب دریا (Sea Water Reverse Osmosis (SWRO))

 

آیا آب دستگاه تصفیه RO برای کشاورزی مناسب است؟

از آنجایی که کیفیت آب ثابت است، آب تصفیه شده سیستم آر او می تواند با آبی که عاری از ناخالصی ها و مواد معدنی است، رشد را قابل محاسبه تر کند. مواد مغذی را می توان بهتر کنترل کرد زیرا در شروع فرآیند آبیاری نیازی به نگرانی در مورد آنچه در منبع آب وجود دارد، نیست.

کشاورزی با آب تصفیه شده با گیاهان چه می کند؟

فیلتر اسمز معکوس یا سیستم های کشاورزی با دستگاه تصفیه آب صنعتی، آلاینده ها را تا حد زیادی کاهش می دهد و این یک انتخاب بسیار محبوب برای باغبانان با تنوع گیاهی است. بزرگترین مزیت ایجاد آب تمیز و کیفیت ثابت است. بنابراین می توانید به راحتی مواد مغذی و کودهایی را که اضافه می کنید را کنترل کنید.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی با بهترین کیفیت به همراه گارانتی
تخفیف ویژه

آیا می توان از آب پساب دستگاه RO برای آبیاری استفاده کرد؟

برای آبیاری گیاهان می توانید از آب پساب دستگاه تصفیه RO استفاده کنید. اما از آنجایی که این مقدار معمولاً TDS بالایی دارد، بهتر است آن را با مقداری آب معمولی لوله کشی رقیق کنید و سپس در باغ خود استفاده کنید. به این دلیل است که آب TDS بالا می تواند حاصلخیزی خاک را در دراز مدت کاهش دهد.

آیا می توان با آب شیرین کن صنعتی، محصولات کشاورزی تولید کرد؟

بله، دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی به روش اسمز معکوس، نمک را از آب چاه شور حذف می کند تا بتوانید از آب دریا یا آب شور برای آبیاری محصولات کشاورزی یا سایر سبزیجات استفاده کنید. همچنین رابین کو به عنوان سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (RO) می تواند سیستم را برای بدست آوردن سطح املاح محلول در آب شامل TDS مورد نظر برای آبیاری سفارشی کند. بنابراین، اگر سبزیجات شما مقدار TDS پایین‌تری را نیاز دارند، می‌توانیم این کار را انجام دهیم یا اگر به TDS نسبتاً بالاتری مانند 300 الی 500 میلیگرم در لیتر نیاز دارند، همچنین می‌توانیم سیستم اسمز معکوس را با توجه به آن طراحی کنیم.

آیا می توان از آب اقیانوس برای کشاورزی استفاده کرد؟

فیلتراسیون در کشاورزی چیست؟

فیلتراسیون آلاینده هایی را که خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهند از بین می برد. بنابراین، بسته به منبع آب مزرعه یا چاه، ممکن است لازم باشد آلاینده‌هایی را که خطر بیماری‌های گیاهی و شیوع بیماری را در میان مصرف‌کنندگان افزایش می‌دهند، فیلتر کنید. در این میان محبوب ترین فیلترها عبارت اند از فیلترهای مکانیکی شامل فیلتر شنی، فیلتر دیسکی، اسمز معکوس و سیستم های اولترافیلتراسیون (ultrafiltration) هستند.

آیا می توان از آب اقیانوس برای کشاورزی استفاده کرد؟ آیا کشاورزی با آب شور امکان پذیر است؟

از آنجایی که نمی توان از آب شور برای آبیاری استفاده کرد، مزارع نزدیک به ساحل به دلیل کشاورزی از بین می روند. اما می توانید از تصفیه خانه اسمز معکوس دریایی (SWRO) استفاده کنید و آب اقیانوس یا دریا را نمک زدایی کنید سپس می توانید از آن استفاده کنید.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی چند لیتر آب می تواند تولید کند؟

ظرفیت تولیدی دستگاه تصفیه آب صنعتی عبارت اند از 5، 10، 25، 50، 75، 100، 150، 200، 300 و بالاتر که بر اساس درخواست شما طراحی و ساخته می شود. همچنین عملیات نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس توسط کارشناسان شرکت در محل مورد نظر به همراه آموزش بهره برداری و نگهداری مربوطه انجام می گردد.

دستگاه تصفیه آب کشاورزی یک سیستم است که طی آن آب مورد نیاز برای آبیاری مزارع و محیط‌های کشاورزی از آلودگی‌ها و املاح مضر تصفیه می‌شود. این دستگاه‌ها می‌توانند متناسب با نیازهای مختلف، از جمله از آب‌های سطحی، آب‌های زیرزمینی، یا آب‌های شور استفاده شود.

دستگاه‌های تصفیه آب کشاورزی از فرآیندهای مختلفی مانند فیلتراسیون، اسمز معکوس، نیزوری، یون‌های مبادله‌ای، و غیره برای حذف آلاینده‌ها و املاح مضر از آب استفاده می‌کنند. این فرآیندها باعث تصفیه آب و تأمین آب با کیفیت مطلوب برای مصارف کشاورزی می‌شوند.

مزایا: افزایش بازدهی کشاورزی به دلیل استفاده از آب با کیفیت بهتر، حفاظت از سلامت محصولات کشاورزی، کاهش مصرف آب و کاهش آلاینده‌های وارد محیط زیست.

معایب: هزینه‌های نصب و نگهداری، نیاز به دانش فنی برای عیب‌یابی و تعمیرات، و بسته به نوع فناوری استفاده شده، ممکن است آب تصفیه شده حاوی املاح جدیدی باشد که ممکن است برای کشاورزی مطلوب نباشد.

نه، هر مزرعه ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشد و بسته به این نیازها، روش‌های مختلفی برای تصفیه آب انتخاب می‌شود. برای مثال، یک مزرعه در منطقه با آب شور نیاز به یک سیستم تصفیه آب مخصوص برای حذف املاح مضر دارد، در حالی که یک مزرعه در منطقه با آب تر و آلوده ممکن است نیاز به فرآیندهای دیگری مانند فیلتراسیون داشته باشد.

بله، استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب کشاورزی می‌تواند به بهبود عملکرد کشاورزی کمک کند، زیرا آب با کیفیت بهتری برای آبیاری محصولات فراهم می‌کند که می‌تواند منجر به افزایش بازدهی و کیفیت محصولات شود.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید