جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

ضدعفونی با کلر

فرآیند کلرزنی (Chlorination) افزودن کلر به آب آشامیدنی برای ضد عفونی و از بین بردن میکروب ها می باشد. برای دستیابی به سطوح ایمن کلر در آب آشامیدنی می توان از فرایندهای مختلفی استفاده کرد. کلر به صورت گاز فشرده ، محلول هیپوکلریت سدیم(NaOCl)یا هیپوکلریت کلسیم جامد(Ca(OCl)2)در دسترس است.

در نتیجه سطح کمی وجود دارد که میکروب ها را از بین می برد اما هنوز برای نوشیدن بی خطر است.کلر برای اولین بار در ایالات متحده به عنوان یک ضد عفونی کننده اصلی در سال 1908 در شهر نیوجرسی برای ضد عفونی آب استفاده شد.

ضدعفونی با کلر (chlorine)

موارد بهداشتی در ارتباط با کلر

آب آشامیدنی سالم

مطالعات فعلی نشان می دهد که استفاده یا نوشیدن آب با مقدار کمی کلر باعث ایجاد اثرات مضر بر سلامتی نمی شود و از شیوع بیماری های منتقله از آب محافظت می کند.

 

سلامتی انسان

شرکت آب به طور منظم کیفیت آب را کنترل می کند تا آب آشامیدنی سالم برای شما فراهم کند. برخی از افراد نسبت به سایر مواد شیمیایی و تغییر در محیط خود حساسیت بیشتری دارند.

افرادی که نگرانی های بهداشتی دارند قبل از تماس با بخش بهداشت محلی خود باید از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مشاوره پزشکی بگیرند.برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش بهداشت محلی خود تماس بگیرید.

بیماران دیالیزی

در طی دیالیز، مقدار زیادی آب برای پاکسازی مواد زائد از خون بیمار استفاده می شود. قبل از استفاده از آب برای دیالیز، مراکز دیالیز باید آب را تصفیه کنند تا تمام مواد ضد عفونی کننده شیمیایی از جمله کلر و کلرامین از بین بروند. کاربران دیالیز خانگی باید برای تهیه دستورالعمل نحوه صحیح تصفیه آب خود قبل از استفاده با سازنده دستگاه مشورت کنند.

مقدار کلر

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)به تصفیه خانه های آب آشامیدنی اجازه می دهد تا از کلرامین (chloramine) و کلر برای ضد عفونی آب آشامیدنی استفاده کنند. لوله های سیستم آب لایه ای از بیوفیلم (یا کف) را ایجاد می کنند که از بین بردن میکروب ها را دشوارتر می کند.

تأمین کنندگان آب ممکن است به طور موقت از کلرآمین به ضدعفونی کلر تغییر جهت دهند تا این لایه کف را پاک کنند. مقدار کلر تا 4 میلی گرم در لیتر (ppm)در آب آشامیدنی بی خطر تلقی می شود. در این سطح از کلر هیچ اثر مضر بر سلامتی وجود ندارد.

اثر کلر بر طعم یا بوی آب

آب کلردار می تواند طعم و بویی متفاوت از آب تصفیه نشده داشته باشد. بعضی از افراد طعم و بوی آب کلر را دوست دارند ولی دیگران این طور نیستند. بسته به کیفیت آب و مقدار کلر موجود در آب، مشکلات طعم و بو ممکن است بوجود آید.

اثر کلر بر حیوانات خانگی و گیاهان

کلر و کلرامین برای ماهی ها، سایر آبزیان، خزندگان و دوزیستان سمی است. برخلاف انسان و سایر حیوانات خانگی، این نوع حیوانات آب را مستقیماً در جریان خون جذب می کنند. این حیوانات را در آبی که حاوی این ضد عفونی کننده ها می باشد، نگه ندارید.

کلر را می توان با اجازه دادن به چند روز بیرون ماندن آب یا خرید کالایی در فروشگاه حیوانات خانگی محلی که کلر را از بین می برد، از آب خارج کرد. از فروشگاه حیوانات اهلی محلی خود در مورد روش های پاک کردن مواد ضد عفونی کننده از آب این حیوانات خانگی سوال کنید.

مقدار كلر اضافه شده به آب تأثیری در سایر حیوانات خانگی (مانند پستانداران و پرندگان) نخواهد داشت و می توان به طور منظم برای آبیاری و استحمام حیوانات استفاده كرد.گیاهان از آب تصفیه شده با کلر آسیب نمی بینند.

منبع: chlorine disinfection

اثر کلر بر حیوانات خانگی و گیاهان
5/5 - (10 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید