989363976949+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

استاندارد ها و نشریه های تخصصی آب و فاضلاب

امروزه نقش و اهميت ضوابط، معيارها و استانداردها و آثار اقتصادي ناشي از به كارگيري مناسب و مستمر آن ها در پيشرفت جوامع، تهيه و كاربرد آن ها را ضروري و اجتناب ناپذير ساخته است. نظر به وسعت دامنه علوم و فنون در جهان امروز، تهيه ضوابط، معيارها و استانداردها در هر زمينه به مجامع فني تخصصي واگذار شده است. با در نظر گرفتن مراتب فوق و با توجه به شرايط اقليمي و محدوديت منابع آب در ايران تهيه استاندارد در بخش آب از اهميت ويژه اي برخوردار بوده و از اين رو امور آب وزارت نيرو با همكاري سازمان برنامه و بودجه اقدام به تهيه استانداردها و نشریه های تخصصی مهندسي آب و فاضلاب نموده است.

به منظور طراحی و اجرای انواع سیستم های تصفیه آب و فاضلاب و نیز جهت کنترل و نظارت طرح های اجرا شده بر اساس استاندارد های داخلی و خارجی نیازمند مطالعه نشریات مربوطه هستیم که بخشی از آن توسط رابین کو در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. استانداردها و نشریه های مهندسي آب و فاضلاب با در نظر داشتن موارد زير تهيه و تدوين گرديده است:

  • استفاده از تخصص ها و تجارب كارشناسان و صاحبنظران شاغل در بخش هاي عمومي و خصوصي
  • استفاده از منابع و ماخذ معتبر و استانداردهاي بين المللي
  • بهره گيري از تجارب دستگاه هاي اجرايي، سازمانها، نهادها، واحدهاي صنعتي، واحدهاي مطالعه، طراحي و ساخت
  • ايجاد هماهنگي در مراحل تهيه، اجرا، بهره برداري و ارزشيابي طر حها
  • پرهيز از دوباره كاري ها و اتلاف منابع مالي و غيرمالي كشور
  • توجه به اصول و موازين مورد عمل مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و ساير مؤسسات معتبر تهيه كننده استاندارد

اميد است مجريان و دست اندركاران بخش آب  و فاضلاب با به كارگيري استانداردهاي ياد شده براي پيشرفت و خودكفايي اين بخش از فعاليت هاي كشور تلاش نموده و صاحب نظران و متخصصان نيز با اظهار نظرهاي سازنده در تكامل اين استانداردها مشاركت نمايند.

در ادامه نشریات مختلف دفتر استاندارد ها و طرح های آب و آبفای وزارت نیرو و همچنین امور نظام فنی و اجرایی کشور در معاونت فنی و توسعه زیربنایی سازمان برنامه و بودجه کشور در بخشنامه به دستگاه های اجرایی، مشاوران و پیمانکاران آورده شده است:

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید