جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

استاندارد ها و نشریه های تخصصی آب و فاضلاب

امروزه نقش و اهميت ضوابط، معيارها و استانداردها و آثار اقتصادي ناشي از به كارگيري مناسب و مستمر آن ها در پيشرفت جوامع، تهيه و كاربرد آن ها را ضروري و اجتناب ناپذير ساخته است. نظر به وسعت دامنه علوم و فنون در جهان امروز، تهيه ضوابط، معيارها و استانداردها در هر زمينه به مجامع فني تخصصي واگذار شده است. با در نظر گرفتن مراتب فوق و با توجه به شرايط اقليمي و محدوديت منابع آب در ايران تهيه استاندارد در بخش آب از اهميت ويژه اي برخوردار بوده و از اين رو امور آب وزارت نيرو با همكاري سازمان برنامه و بودجه اقدام به تهيه استانداردها و نشریه های تخصصی مهندسي آب و فاضلاب نموده است.

به منظور طراحی و اجرای انواع سیستم های تصفیه آب و فاضلاب و نیز جهت کنترل و نظارت طرح های اجرا شده بر اساس استاندارد های داخلی و خارجی نیازمند مطالعه نشریات مربوطه هستیم که بخشی از آن توسط رابین کو در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. استانداردها و نشریه های مهندسي آب و فاضلاب با در نظر داشتن موارد زير تهيه و تدوين گرديده است:

  • استفاده از تخصص ها و تجارب كارشناسان و صاحبنظران شاغل در بخش هاي عمومي و خصوصي
  • استفاده از منابع و ماخذ معتبر و استانداردهاي بين المللي
  • بهره گيري از تجارب دستگاه هاي اجرايي، سازمانها، نهادها، واحدهاي صنعتي، واحدهاي مطالعه، طراحي و ساخت
  • ايجاد هماهنگي در مراحل تهيه، اجرا، بهره برداري و ارزشيابي طر حها
  • پرهيز از دوباره كاري ها و اتلاف منابع مالي و غيرمالي كشور
  • توجه به اصول و موازين مورد عمل مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و ساير مؤسسات معتبر تهيه كننده استاندارد

اميد است مجريان و دست اندركاران بخش آب  و فاضلاب با به كارگيري استانداردهاي ياد شده براي پيشرفت و خودكفايي اين بخش از فعاليت هاي كشور تلاش نموده و صاحب نظران و متخصصان نيز با اظهار نظرهاي سازنده در تكامل اين استانداردها مشاركت نمايند.

در ادامه نشریات مختلف دفتر استاندارد ها و طرح های آب و آبفای وزارت نیرو و همچنین امور نظام فنی و اجرایی کشور در معاونت فنی و توسعه زیربنایی سازمان برنامه و بودجه کشور در بخشنامه به دستگاه های اجرایی، مشاوران و پیمانکاران آورده شده است:

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید