جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

چربی گیر Grease Trap

هدف از چربی گیر جمع آوری و در نتیجه کاهش میزان چربی ها، روغن ها و گریس ها (fats, oils and greases)  یا(FOG) است که وارد فاضلاب اصلی می شود. ورود چربی به سیستم اصلی فاضلاب با گذشت زمان باعث ایجاد انسداد، بوی بد و آفت زدگی می شود.

تله های چربی مورد استفاده قرار می گیرند و به زبان ساده جعبه هایی هستند که در داخل فاضلاب تخلیه فاضلاب از ظرفشویی ها و لوازم خانگی در آشپزخانه به سیستم فاضلاب قرار می گیرند. چربیگیر فقط برای عبور فاضلاب آشپزخانه از داخل آنها طراحی شده اند و هرگز نباید فاضلاب از منابع دیگر سیستم زهکشی مانند توالت داشته باشند.

چربی گیر

انواع چربی گیر

چربی گیر را می توان از تعداد زیادی مواد مختلف از جمله فولاد ضد زنگ (استنلس استیل)، فولاد صنعتی، کامپوزیت فایبر گلاس پلی اتیلن، بتن و سیستم جدید و یکبار مصرف اختراع شده یکپارچه ساخت. مدل های تجاری موثر از 40 لیتر ظرفیت تا 45000 لیتر به بالا متغیر هستند.می توانند در بالای زمین، زیر زمین ، داخل آشپزخانه یا خارج از ساختمان قرار بگیرند.

چربیگیر فایبرگلاس و استیل

قیمت چربی گیر

قیمت چربی‌گیرها نیز مانند سایر تجهیزات به تنوع زیادی بستگی دارد و متغیرهای مختلفی می‌توانند آن را تحت تأثیر قرار دهند. این متغیرها شامل موارد زیر می‌شوند:

ظرفیت چربی‌گیر: چربی‌گیرها در ظرفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. ظرفیت بیشتر چربی‌گیرها به معنای ذخیره‌سازی بیشتر چربی و مواد چربی‌افزا می‌باشد و این ممکن است قیمت را افزایش دهد.

جنس ساخت: چربی‌گیرها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند از جمله فولاد زنگ‌نزن، پلاستیک، فایبرگلاس و … . جنس ساخت تأثیر مستقیمی بر قیمت دارد.

اندازه و ابعاد: ابعاد و اندازه چربی‌گیر نیز در قیمت تأثیرگذار است. چربی‌گیرهای بزرگتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

نوع نصب: نحوه نصب چربی‌گیر (نصب زیرزمینی، نصب روی زمین و …) نیز می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد.

برند و تولیدکننده: برند و شهرت تولیدکننده نیز می‌تواند قیمت را متأثر کند. چربی‌گیرهای تولیدکنندگان معتبر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

نکته! برای دریافت قیمت دقیق تر، توصیه می‌شود با کارشناسان رابین سبز آبان تماس گرفته و نیازها و شرایط خود را با آنها مطرح کنید. مهم است بدانید که تمامی محصولات این شرکت با بهترین کیفیت ممکن طراحی و ساخته شده و دارای عملکرد بهینه و دوام طولانی مدت می باشد. 

خرید چربی گیر

اگر به دنبال خرید چربی گیر صنعتی هستید، می‌توانید با کارشناسان رابین سبز آبان تماس بگیرید. کارشناسان و متخصصین ما با در نظر گرفتن قیمت مناسب، کیفیت محصول و خدمات پس از فروش، شرایط خرید، مشخصات فنی، و قیمت‌های انواع مختلف چربی گیر را خدمتتان ارائه خواهند داد تا بهترین چربی گیر را برای نیازهای خود پیدا کنید.

چربی گیر چگونه کار می کند؟

تله های چربی بر اساس اصلی کار می کنند که FOG روی آب و ذرات جامد شناور می شود. بافل های موجود در محفظه باعث کاهش سرعت ورود فاضلاب از سینک های آشپزخانه می شود. این امر اجازه می دهد تا برای یک دوره ته نشینی که در آن جدا شدن روغن، آب و ذرات غذا در واحد است اتفاق بیافتد.

چربیگیر در دهانه خروجی مانع از آن می شود که FOG مستقیماً از طریق واحد با FOG که درون آن قرار دارد همراه با ذرات غذایی به آب تمیزتر جریان یابد. زباله ها با گذشت زمان جمع می شوند و نیاز به سرویس و حذف منظم زباله ها برای دفع محیط دارند.

بیشتر بخوانید: چربی گیر زیر سینکی رستوران

اثر بخشی چربی گیر به عوامل مختلفی از جمله طراحی، محل آشپزخانه ، سیستم های زهکشی و اندازه و عملکرد آشپزخانه بستگی دارد. هر موقعیت و شرایط منحصر به فرد است. به طور متوسط ​​یک تله چربی تک مرحله ای از 50٪ تا 90٪ FOG هایی که وارد آن می شوند را حذف می کند.

بیشتر چربی گیرهای تجاری واحدهای تک محفظه ای هستند. برای افزایش کارایی کنترل و مدیریت گریس ، می توان از 2 یا بیشتر واحد به طور همزمان استفاده کرد که هر واحد یا محفظه بین 50٪ و 90٪ از FOG هایی که وارد آن می شوند را از هم جدا می کند. یا تله چربی یک مرحله ای با نصب سیستم تزریق چربی بیولوژیکی باشد.

چربی گیر چگونه کار می کند؟

محل استفاده چربگیر

در آیین نامه تجدید نظر شده ساختمان، کلیه ساختمانهای جدید و بازسازی شده در مکانهای سرو غذای گرم نیاز به وسیله ای موثر برای از بین بردن چربی در محل دارند. در همه سایتهایی که غذای گرم را برای عموم یا کارمندان تهیه می کنند مورد نیاز است. سایت ها شامل موارد زیر هستند:

 • هتل ها و بیمارستان ها
 • مدارس و دانشکده ها
 • کافه ها و رستوران ها
 • ادارات و کارخانجات
 • تولید کنندگان مواد غذایی

می توانید چربی گیر مورد نیازتان را به رابین کو بسپارید. مهندسین شرکت سالها تجربه در نصب چربی گیرهای داخلی و خارجی دارند. ما برنامه ریزی خواهیم کرد تا با جلوگیری از هرگونه وقفه در تجارت، محصول چربی گیر شما را در زمانی مناسب برای شما نصب کنیم.چرا امروز با ما تماس نمی گیرید تا بفهمید چگونه می توانیم به شما کمک کنیم تا یک سیستم چربیگیر کارآمد در عملکرد آشپزخانه تجاری خود جای دهید.

چربی گیر صنعتی

در صنایع مختلف، به “چربی گیر صنعتی” اشاره داریم که به عنوان یک وسیله مهم برای جدا کردن چربی‌ها و روغن‌ها از مواد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها معمولاً در فرآیندهای صنعتی مانند تصفیه آب و فاضلاب، پالایشگاه‌ها، کارخانجات مواد غذایی، کارخانجات تولید مواد شیمیایی و دیگر صنایع استفاده می‌شوند.

از جمله روش‌های استفاده در چربی گیر صنعتی می‌توان به فیلتراسیون، روش‌های جذب، استخراج و استفاده از فرایندهای فیزیکی یا شیمیایی اشاره کرد. این دستگاه‌ها به عنوان بخشی از فرآیندهای تصفیه و پالایش مواد از آلودگی‌های چربی و روغنی استفاده می‌شوند تا مواد را از محیط جدا کرده و آن را تمیز کنند.

چربی گیر فایبرگلاس (FRP Grease Trap)

چربی‌ها، روغن‌ها و گریس‌های موجود در انواع پساب های خروجی بایستی قبل از ورود به شبکه فاضلاب شهری ویا سیستم تصفیه فاضلاب، در محل مدیریت شوند. تله‌های چربی بر این اصل کار می‌کنند که مواد FOG’s شامل چربی‌ها (Fats)، روغن‌ها (Oils) و گریس‌ (Grease) روی آب شناور می‌شوند و ذرات جامد در چربیگیر باقی می‌مانند. عرضه چربیگیر های فایبر گلاس رو به گسترش با استاندارد صنعتی برای تصفیه فاضلاب روغنی تبدیل شده است تا محصولاتی نوآورانه و اثبات شده ساده، کم هزینه و قوی ارائه دهد. این محصولات، سیستم‌ها و دستگاه‌ها که برای سازگاری با اکثر برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در محل طراحی شده‌اند، کیفیت بالاتری از تصفیه را ممکن می‌سازند و به طور جهانی با هر سیستم تصفیه سازگار هستند تا فرآیندهای کل سیستم را بهبود بخشند. این محصولات با نصب در مخازن جدید یا موجود و یا پکیج های تصفیه قابل استفاده هستند.

نحوه عملکرد چربی گیر فایبرگلاس

هنگامی که جریان فاضلاب از سینک های ظرفشویی آشپزخانه رستوران وارد چربی گیر (grease interceptor) میشود، انواع  چربی ها، روغن ها و گریس ها به سطح بالای مخزن می آیند و بین صفحات بافل محبوس می شوند و امکان خروج ندارند. بافل های روی خروجی مانع از جریان مستقیم مواد چربی و روغن از طریق دستگاه می شوند. این مواد شناور همراه با سایر ذرات غذا در داخل واحد چربی گیر نگهداری می‌شوند و آب تمیز در زیر صفحات بافل جریان می‌یابد تا تخلیه شود. زباله های جمع شده در داخل سبد آشغالگیر تعبیه شده در دستگاه را می توان به راحتی در فواصل زمانی معین با استفاده از سبد قابل جابجایی خارج کرد. از جمله مهمترین ویژگی های چربیگیر ثقلی عدم نیاز به برق می باشد و با کمترین هزینه، عملکرد خوبی دارد.

عملکرد چربیگیر فایبرگلاس و پلی اتیلن

مشخصات چربی گیر فایبرگلاس

رابین کو به عنوان یکی از تولید کنندگان و تامین کنندگان پیشرو در کیفیت بهینه مخازن تله گریس، چربی و روغن فایبرگلاس (FRP Oil and Grease Trap) به حساب می آید. ویژگی کلیدی تله روغن و گریس، دریچه مجزای آن برای تخلیه روغن است. در چربی گیر فایبرگلاس محفظه و دریچه جداگانه ای برای ذرات جامد، گریس، روغن و سایر ناخالصی ها وجود دارد. استفاده از چربیگیر ها برای به دام انداختن روغن و گریس است که در غیر این صورت وارد شبکه تخلیه اصلی شده و باعث گرفتگی لوله خروجی می شود. در ادامه جدول مشخصات فنی طراحی ابعاد مخزن چربیگیر فایبرگلاس RGT و فرمول نحوه محاسبه ظرفیت مورد نیاز روزانه آورده شده است:

مشخصات چربی گیر فایبرگلاس

جنس و کاربرد های انواع چربیگیر

رابین کو تولید کننده چربی گیر قابل حمل پرتابل از جنس فایبرگلاس، کامپوزیتی، پلی اتیلن، استنلس استیل و فولادی برای کاربرد انواع مصارف صنعتی در رستوران ها، کافی شاپ ها، آشپزخانه ها، فست فود ها، تالارها، هتل ها، مهمانسرا ها، سفره خانه ها، فود کورت ها، غذاخوری ها، مدارس، کارخانه ها، کارگاه ها، ادارات، بیمارستان ها، معادن، پتروشیمی، پالایشگاه و غیره هستیم.

 ویژگی های چربی گیر

 • نصب آسان در زیر زمین و سینک با کمترین فضا
 • تصفیه اقتصادی بدون مصرف برق
 • هزینه نگهداری کمتر و بهره برداری ساده
 • طراحی سازه با کیفیت بالا و مقاوم در برابر خوردگی
 • راندمان زیاد برای جداسازی آب و گریس به طور خودکار
 • به راحتی کار می کند، نصب و نگهداری می شود
 • جدا سازی موثر برای رسیدن به استاندارد ها
 • صرفه جویی در انرژی و حفاظت از محیط زیست
ویژگی های چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر های فایبرگلاس رابین کو با نهایت تعهد به کیفیت تولید کننده، تامین کننده و صادرکننده در حال ظهور است که دارای بهترین درجه چربیگیرهای قابل حمل را ارائه می کند. طیف گسترده ای از محصولات با کیفیت، مانند چربی گیر های FRP.  هدف نهایی ما دستیابی به رشد پایدار با ارائه طیفی از محصولات نوآورانه مورد تایید صنعت است که دارای مزایای جامع طراحی، ساختار مستحکم، سطح غیر لغزنده، سهولت نصب، عملکرد مقاوم در برابر آب و هوا و عمر عملکردی طولانی‌تر است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص چربیگیر های فایبرگلاس و استعلام قیمت با مهندسین آب و فاضلاب تهران در مجموعه رابین کو تماس بگیرید.

منبع: what are grease traps

ازکجا بفهمیم چربی گیر با کیفیت انتخاب کردیم؟

 1. بررسی استانداردها و گواهی‌نامه‌ها: مطمئن شوید که چربی‌گیر مورد نظر شما استانداردهای مربوط به بهداشت و ایمنی را رعایت می‌کند و دارای گواهی‌نامه‌های لازم از سازمان‌های معتبر است.

2. مشاوره با رابین سبز آبان: مشاوره با متخصصان رابین سبز آبان می‌تواند به شما کمک کند تا انواع مختلف چربی‌گیرها و مزایا و معایب آنها را بیشتر بفهمید و گزینه‌ای مناسب را انتخاب کنید.

3. بررسی ویژگی‌ها و عملکرد: مطمئن شوید که چربی گیری که انتخاب می‌کنید دارای ویژگی‌های مناسبی مانند کارایی بالا در حذف چربی، سادگی استفاده و نگهداری، و عمر طولانی است.  با رعایت این روش‌ها و انجام تحقیقات لازم، می‌توانید یک چربی‌گیر با کیفیت و مناسب برای رستوران خود انتخاب کنید.

5/5 - (20 امتیاز)

14 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام چربی گیر با ابعاد سفارشی هم تولید دارید؟ چونکه کمبود فضا داریم

  پاسخ
 • سلام اطلاعات خیلی کاربردی در خصوص انواع ظرفیت چربی گیر رستوران در جدول مربوطه ارائه کردید ممنون

  پاسخ
 • سلام چربی گیر رستوران برای 1500 پرس غذا در تالار پذیرایی میخواستم

  پاسخ
  • سلام و درود، چربیگیر فایبرگلاس 7000 لیتری کافیه براتون
   برای استعلام قیمت چربی گیر رستوران در واتس آپ پیغام بگذارید. ممنون

   پاسخ
 • سلام چربی گیر آشپزخانه صنعتی برای 500 پرس غذا نیاز داشتیم

  پاسخ
  • سلام خدمت شما عرض کنم چربیگیر فایبرگلاس 3000 لیتری کافی است و ابعاد مخزن چربی گیر در جدول مشخصات فنی بالا آورده شده است. همچنین برای استعلام قیمت چربی گیر رستوران با رابین کو تماس بگیرید.

   پاسخ
 • سلام برای تالار پذیرایی با ظرفیت 1500 نفر چه چربیگیری مناسب هست؟

  پاسخ
 • مخزن چربی گیر 1000 لیتری برای آشپزخونه صنعتی لازم داشتیم
  فایبرگلاس دارید

  پاسخ
  • سلام بله چربیگیر رستوران هزار لیتری به ابعاد 1 متر در طول، عرض و ارتفاع به همراه دریچه بازدید است که خم چربی گیر فایبرگلاس هم داریم هم پلی اتیلنی و بتنی پیش ساخته
   جهت اسعلام قیمت چربی گیر آشپزخانه در چت واتس آپ پیغام بگذارید ممنون

   پاسخ
 • سلام برای رستوران چربیگیر میخواستم چه دستگاهی مناسب کار ما هست

  پاسخ
  • سلام برای انتخاب ظرفیت چربی گیر باید تعداد غذایی که روزانه سرویس میدید رو اعلام کنید در صورت تمایل به مشاوره با دفتر تماس بگیرید. ممنون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید