جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

کارتریج فیلتر

فیلترهای کارتریج به یک قطعه ساده از تجهیزات فیلتراسیون لوله ای اشاره دارد که برای نیازهای صنایع مختلف در فیلتراسیون طراحی شده است. فیلترهای کارتریج معمولاً برای فیلتراسیون تمام ذرات آب، مواد شیمیایی و سایر ناخالصی ها استفاده می شوند. فیلترهای کارتریج برای تصفیه مایعات، حلال ها و آب نیز استفاده می شوند.

این ماده برای حذف ذرات زیر میکرون تا اندازه 0.1 تا 500 میکرون طراحی شده است. فیلترهای کارتریج به طور معمول از پلی پروپیلن ساخته می شوند ، همچنین می توانند از پلی استر ساخته شوند و بیشتر برای اهداف تصفیه در داخل مخزن قرار می گیرند.

این سیستم ها با فشار دادن آب به درون سیستمی که آب از فیلترهای پلی استر عبور می کند تا گرد و خاک بر روی صفحه جمع شود، باعث عبور آب تمیز می شود.

کارتریج فیلتر

انواع فیلتر کارتریج

فیلترهای کارتریج به طور عمده دو نوع هستند: فیلترهای سطحی و فیلترهای عمقی.

فیلترهای سطحی : آنها در استخراج مواد جامد یا آلاینده های زائد از عناصر وارد شده از محیط کاربرد دارند. سیستم فیلتراسیون سطحی به جریان مایع از طریق لایه ای از مواد اشاره دارد که ذرات را محدود به حرکت در سطح می کند. اندازه ذرات محدود شده توسط سطح برای ورود معمولاً از متوسط اندازه منافذ محیط بیشتر است.

فرآیند تمیز کردن از طریق فیلترهای سطح، صفحه آلودگی را خارج کرده و تا حد بسیار زیادی جمع می کند و سپس نیاز به تمیز کردن صفحه برای استفاده مجدد از آن بوجود می آید. فیلترهای سطح از نظر اقتصادی ارزان تر هستند و از ماندگاری کمتری برخوردار در مقایسه با مقاومت مکانیکی کمتر هستند. به عنوان مثال: فیلتر سلولزی (cellulose)، فیلترهای کارتریج چین دار یا پلیسه دار (pleated).

انواع کارتریج فیلترها
انواع کارتریج فیلترها

فیلترهای عمقی: این فیلترها همه مواد جامد و آلاینده ها را در خود محیط نگه می دارند. فیلتراسیون عمقی به یک لایه ضخیم از بستر یا چند لایه اشاره دارد که یک مسیر سخت برای ذرات ایجاد می کند و مانع عبور آنها می شود. اندازه ذرات محدود شده توسط سیستم فیلتراسیون عمقی کوچکتر از میانگین اندازه منافذ محیط است.

آلاینده ها و آلودگی های جامد روی صفحه گیر می کنند و در نهایت انسدادی ایجاد می کنند و از این رو نیاز به تمیز کردن، از طریق جریان معکوس مایعات یا جایگزینی با یک محیط جدید دارند.

اگرچه فیلترهای عمقی در مقایسه با فیلترهای سطحی گران قیمت هستند، اما دارای ماندگاری بیشتری هستند و مقاومت مکانیکی محیط فیلتر نسبتاً زیاد است. به عنوان مثال: فیلتر نخ تابیده (string wound)، فیلترهای سرامیکی (ceramic) و فیلترهای تافته (sintered) پلی پروپیلن .

فیلترهای عمقی

کاربرد فیلتر کارتریج

فیلترهای کارتریج در عین حال که همه کاره ترین هستند، در اشکال مختلفی در فیلتراسیون مایعات و گازها مانند موارد زیر قابل استفاده هستند:

 • پیش تصفیه اسمزمعکوس (pre-filtration to RO)
 • فیلتراسیون آب صنعتی (Industrial water filtration)
 • فیلتراسیون آب استخر (Pool water filtration)
 • صنایع رنگ (Paints)
 • نیمه رسانا ها (Semiconductors)
 • تاسیسات الکتریکی (Electric utilities)
 • حذف گرد و غبار در محیط های صنعتی (Oil removal and particle filtration in petrochemicals)
 • فیلتر هوای فشرده: دود، بخار، آلاینده های جامد موجود در سیستم. (Compressed air filtering: smokes, fumes, solid contaminants in the system.)
 • حذف روغن و فیلتراسیون ذرات در پتروشیمی ها
 • صنایع غذایی و آشامیدنی (food and beverage industry)
 • صنایع داروسازی (Pharmaceuticals)
 • پالایشگاه ها و پتروشیمیایی (Refineries and Petro-chemicals)
 • جوهر، رنگ و پوشش های ویژه (Inks, paints and specialty coatings)
 • فیلتراسیون شیمیایی آبکاری (Electroplating)
 • لوازم آرایشی (Cosmetics)
 • خودرو سازی (Automotive)

اغلب بعنوان فیلتراسیون نهایی بعد از فیلترهای دیگر استفاده می شود.

منبع: filter design quality and description

هزینه فیلتر کارتریج سیستم‌ تصفیه آب

هزینه فیلتر کارتریج برای سیستم‌های تصفیه آب ممکن است بسیار متنوع باشد و بسته به مارک، مدل، نوع فیلتر و کیفیت آن متغیر باشد. همچنین، بسته به نوع آب شهری یا آب خالص (مانند آب تصفیه شده توسط سیستم تصفیه آب) که داخل سیستم تصفیه شود، نیاز به جایگزینی فیلتر ممکن است متفاوت باشد.

به طور کلی، هزینه فیلتر کارتریج برای سیستم تصفیه آب بسته به مدت زمان استفاده، نوع آب، و مدل سیستم تصفیه آب متفاوت است. در برخی موارد، فیلترهای مخصوص میکروبها، فلوراید، سنگ‌های رسوبی، و مواد شیمیایی خاص همچنین اضافه هزینه می‌کنند.

قبل از خرید یا نصب سیستم تصفیه آب، بهتر است با کارشناسان رابین سبز آبان تماس بگیرید تا اطلاعات دقیقتری در مورد هزینه‌ها و نحوه نگهداری فیلترها دریافت کنید.

عواملی مانند نوع آلاینده‌های موجود در آب، ظرفیت فیلتر، عمر مفید، و قابلیت نصب و نگهداری.

بررسی استانداردها و گواهی‌نامه‌ها، مطالعه نظرات و بازخوردهای کاربران، و انتخاب برندهای معتبر و معروف.

راهنمای نصب و راه‌اندازی که به همراه فیلتر ارائه می‌شود را دنبال کنید و در صورت نیاز از تکنسین های فنی کمک بگیرید.

میزان آلاینده‌های موجود در آب، نیاز به نوع خاصی از فیلتر، هزینه‌های نصب و نگهداری، و عمر مفید فیلتر.

4.7/5 - (16 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید