جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

پساب کارواش (Car Wash)

مصرف آب شیرین و تازه بسته به نوع: دستی یا اتوماتیک، فرچه ای یا بدون فرچه، نوار نقاله متحرک یا محل قرارگیری، می تواند به طور گسترده ای با توجه به روش های شستشو از 100 تا 400 لیتر در هر ماشین تغییر کند.

شستشوی فرچه ای که از برس یا نوار پرده ساخته شده از پارچه یا مواد دیگر برای تمیز کردن وسایل نقلیه استفاده می کند، در حالی که بدون فرچه یا برس از نازل های فشار بالا استفاده می شود. علاوه بر این، ممکن است یک برس کم فشار برای کمک به شما در طول دوره شستشو در دسترس باشد.

به طور معمول فقط نمای بیرونی خودرو شسته می شود. اگر از آن برای شستشوی اجزای مکانیکی استفاده می شود، به دلیل مقادیر زیاد آلاینده ها و روغن ها، لازم است تجزیه و تحلیل خاصی در مورد پساب تولیدی انجام شود.

پساب کارواش (Car Wash)

آلاینده ها

در پساب کارواش بسیاری از آلاینده های خطرناک مانند روغن، گریس، سورفاکتانت ها، فلزات سنگین و برخی از آلاینده های بیولوژیکی وجود دارد. فاضلاب همچنین شامل شن و ماسه، خاک و بقایای سطوح به عنوان ذرات معلق ناشی از شستشوی کف است.

خصوصیات شیمیایی فاضلاب و آلاینده ها باید تجزیه و تحلیل شوند ، مانند PH ، BOD ، COD ، فسفر کل ، اکسید نیتروژن، نیتروژن نیترات، نیتروژن آمونیاک، کلر (در صورت لزوم)، کل مواد معلق TSS ، کل هیدروکربن ها، کل سورفاکتانت ها.

طرح سیستم تصفیه

حداقل طرح سیستم و محاسبه اندازه اسمی (NS) در استاندارد اروپا EN 858-2 مشخص شده است.تصفیه خانه همیشه به یک لجن گیر طرح S  (یا تله شن) و جدا کننده روغن نیاز دارد .(کلاس I یا II ، بسته به بدنه دریافت کننده: سیستم فاضلاب عمومی یا آب سطحی)

چاه نمونه برداری همیشه مورد نیاز است و همچنین به دلایل اقتصادی و زیست محیطی، بازیافت آب نیز به صورت معمول توصیه می شود. فیلترهای جمع کننده یا جداکننده های صفحه ای لاملا معمولاً برای بهبود کیفیت پساب نصب می شوند.

طرح سیستم تصفیه

مناطق شستشو باید دارای سیستم فاضلاب اختصاصی باشد، لازم است تا از فاضلاب ناشی از عملیات شستشو، بدون عبور از تصفیه خانه به زهکشی های آّ های سطحی خارج شود. EN 858-2  نحوه محاسبه ترکیب جریان فاضلاب را توصیف می کند.

یک بخش بیولوژیکی به عنوان بیوفیلتراسیون، فیلتر تحت فشار یا واحد تصفیه فیزیکی-شیمیایی را می توان در پایین دست سیستم تصفیه ثقلی اضافه کرد. این نوع سیستم ها به اکسیژن، منبع تغذیه و تابلوی کنترل پیشرفته نیاز دارند و گاهی اوقات، بسته به ویژگی آلاینده ها، مواد شیمیایی باید به واحد تصفیه اضافه شوند.

برای ازن زنی به عنوان ضد عفونی کننده پساب، سیستمUV ، تصفیه پراکسید یا عملیات حرارتی می توان استفاده کرد. به منظور اطمینان از یک جریان ثابت یکنواخت و پیوسته، می توان مخزن ذخیره سازی (یا متعادلساز) را به تغییرات بافری در غلظت و نرخ جریان اضافه کرد. فیلتراسیون زیستی یک راکتور بستر ثابت است و بنابراین به یک ته نشینی ثانویه نیاز دارد.

پساب کارواش

توجه داشته باشید:

  • زباله های خاص به عنوان لجن باید مطابق با قوانین زیست محیطی دفع شوند.
  • تعمیر و نگهداری باید فقط توسط افراد مجاز شرکت انجام شود.
  • در سیستم تصفیه پیشرفته، برای کاهش هزینه حمل و نقل، می توان لجن را خشک کرد تا آب تبخیر می شود.

منبع: car wash wastewater treatment plant

5/5 - (9 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید