جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

تصفیه فاضلاب آپارتمان (Apartment)

اگر آپارتمان شما به تصفیه خانه فاضلاب وصل نشده است یا اگر شما به دنبال ساخت یک آپارتمان جدید هستید، قوانین محیط زیست ایجاد و راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب را برای همه اجباری کرده است. اگر کلمه تصفیه خانه فاضلاب (Sewage Treatment Plant) برای شما مبهم است، ممکن است آن را تصفیه فاضلاب (wastewater treatment) بدانید. در اینجا، ما به شما درمورد تصفیه خانه فاضلاب یا سیستم تصفیه فاضلاب اطلاع می دهیم.

تصفیه فاضلاب آپارتمان

تصفیه فاضلاب چیست و چرا مورد نیاز است؟

به طور کلی، فاضلاب تخلیه شده از محل های داخلی مانند محل زندگی، ادارات و موسسات تجاری به عنوان فاضلاب نامیده می شود. این شامل مایع زائد توالت، حمام، دوش، آشپزخانه و سینک ظرفشویی در فاضلاب است. تصفیه فاضلاب به فرآیند حذف آلاینده ها، میکروارگانیسم ها و سایر انواع آلاینده ها از فاضلاب، در درجه اول از فاضلاب خانگی (household) گفته می شود. تصفیه فاضلاب شامل روش های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی برای از بین بردن آلاینده ها و تولید فاضلاب تصفیه شده با استاندارد محیط زیست است که دوباره قابل استفاده باشد.

با این حال، زباله های مایع و جامد تولید شده توسط سکونت گاه های انسانی و فعالیت های صنعتی، بیشتر آبهای موجود در سراسر جهان را آلوده می کند. با توجه به روند توسعه شهری، تصفیه فاضلاب شایسته تأکید بیشتر است. هدف آن تولید پساب مناسب برای تخلیه یا آزادسازی مجدد به محیط زیست است. هدف اصلی سیستم تصفیه فاضلاب یا تصفیه خانه فاضلاب، حذف فاضلاب از نقاط مبدا به یک مرکز تصفیه یا محل دفع است.

فرآیند تصفیه فاضلاب

هدف از تصفیه فاضلاب آپارتمان شما تولید پساب است که در صورت تخلیه به محیط اطراف آسیب کمتری وارد خواهد کرد و در نتیجه از آلودگی در مقایسه با رهاسازی فاضلاب تصفیه نشده در محیط جلوگیری می کند.فاضلاب آپارتمان شما با اجرای سیستم تصفیه فاضلاب یا تصفیه خانه فاضلاب قابل تصفیه است که شامل مراحل زیر است:

 1. 1. درمان مقدماتی (Preliminary Treatment)
 2. 2. درمان اولیه (Primary Treatment)
 3. 3. درمان ثانویه (Secondary Treatment)
 4. 4. درمان سوم (Tertiary Treatment)

نمودار بلوکی متعارف برای تصفیه خانه فاضلاب برای آپارتمان ها در زیر نشان داده شده است:

تصفیه خانه فاضلاب آپارتمان

چگونه تصفیه خانه فاضلاب برای آپارتمان های شما مفید است:

اگر فاضلاب خارج شده از آپارتمان شما به درستی تصفیه نشود، محیط و سلامت انسان می تواند تأثیر منفی بگذارد. از این رو، نصب تصفیه خانه فاضلاب در انواع آپارتمان ها بسیار مفید است، زیرا:

 • سیستم تصفیه فاضلاب، تصفیه ساده و مقرون به صرفه برای نگهداری در آپارتمان است.
 • نصب پکیج تصفیه فاضلاب در آپارتمان ها و مجمع های مسکونی کیفیت زندگی را ارتقا می بخشد.
 • قبل از آزادسازی مجدد فاضلاب در محیط زیست و آب  های سطحی تصفیه می شود.
 • استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب در آپارتمان ها باعث می شود آب قابل استفاده مجدد و تمیز باشد که می تواند برای اهداف دیگری مانند شستشو، توالت، آبیاری گیاهان و تمیز کردن کف در فضای باز و غیره استفاده شود، بنابراین می توانید در مصرف آب صرفه جویی کنید.
 • با استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب میزان زباله آپارتمان هایی که معمولاً به محیط زیست منتقل می شوند کاهش می یابد و در نتیجه باعث بهبود سلامت محیط می شود.

انواع تصفیه خانه فاضلاب:

انواع مختلفی از روش های تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی در تصفیه خانه های فاضلاب وجود دارد که بر اساس تصفیه آنها برای فاضلاب موجود است و به شرح زیر است:

 • فرآیند لجن فعال (Activated sludge plant-ASP)
 • سیستم دیسک های چرخان (Rotating disc system-RDS)
 • فیلتر هوادهی مستغرق (Submerged aerated filter-SAF)
 • فیلترهای مدیا معلق (Suspended Media Filters-SMF)
 • راکتور ناپیوسته متوالی (Sequencing batch reactor-SBR)
 • فیلتر چکنده (Trickling filter-TF)
 • فیلتر های غیر برقی (Non-electric filter-NEF)

منبع: sewage treatment plant for apartments

4.9/5 - (16 امتیاز)

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • برای مجتمع مسکونی با 40 واحد پکیج تصفیه فاضلاب جهت استفاده در آبیاری فضای سبز به چه صورت هست

  پاسخ
  • حدود 30 هزار لیتر در شبانه روز تولید فاضلاب بهداشتی انسانی برای مجتمع هست که به روش لجن فعال با مدیای معلق یک سیستم تصفیه فاضلاب بهینه قابل اجرا می باشد.

   پاسخ
 • سلام سیستم تصفیه فاضلاب مجتمع مسکونی در برج 20 طبقه با 100 واحد چطوری هست

  پاسخ
  • سلام و دورد حجم فاضلاب تولیدی مجتمع مسکونی حدود 80 متر مکعب در روز برآورد میشود و باید پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی استفاده کنید. فاضلاب تصفیه شده مطابق استاندارد محیط زیست برای مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز است. جهت استعلام قیمت پکیج تصفیه فاضلاب با رابین کو تماس بگیرید و یا در واتس آپ پیغام بگذارید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید