جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

دیفیوزر هوا (Air Diffuser)

انتخاب بین دیفیوزر یا پخش کننده های مناسب حباب ریز (fine bubble) و پخش کننده های حباب درشت (coarse bubble) معمولاً کار دشواری بوده است زیرا هرکدام مزایای مشخصی نسبت به دیگری دارند. منافذ دیفیوزر حباب ریز معمولاً حبابهایی با قطر بین 0 تا 3 میلی متر آزاد می کنند، در حالی که دیفیوزر های حباب درشت حبابهایی با قطر 3 تا 50 میلی متر آزاد می کنند.اندازه های پخش حباب ریز، متوسط ​​تادرشت در شکل ذیل نشان داده شده است:

دیفیوزر هوا(Air Diffuser)

دیفیوزر هوادهی

پخش کننده های هوا یا دیفیوزر هوا از نوع دیسکی (Disc Diffuser)، لوله ای (Tube Diffuser)و صفحه ای یا پلیتی (Plate Diffuser) در مقابل لوله های سوراخدار (HoleyPipes) دارای مزایایی هستند. در حالی که سوراخکاری در لوله ها یک گزینه ساده و عملی به نظر می رسد، پخش کننده ها برای جلوگیری از ورود محتویات مخزن به خطوط تأمین هوا و جلوگیری از گرفتگی در هنگام کارکردن دمنده هوا یا بلوئر (blower)، طراحی شده اند. غشاهای موجود در پخش کننده های حباب درشت و ریز منقبض می شوند و هنگامی که فشار هوا به صورت داخلی اعمال نمی شود به عنوان یک سوپاپ چک عمل می کنند.

پخش کننده های هوا

کنترل جریان هوا

دیفیوزرها به تعادل جریان هوا کمک می کنند زیرا جریان هوا از یک دیفیوزر مهندسی شده به دیگری قابل پیش بینی و سازگار است. محاسبه جریان واقعی هوا از یک لوله با سوراخ های سوراخ شده در بهترین حالت یک حدس است و یکسان سازی تخلیه هوا در طول کامل نمی تواند اطمینان داشته باشد.

کنترل جریان هوا:
کنترل جریان هوا:

ویدئو نحوه هوادهی دیفیوزر

راندمان انتقال اکسیژن

تعداد زیادی حباب کوچک و ریز به دلیل افزایش سطح کل حباب، اکسیژن بسیار بیشتری را نسبت به تعداد کمی از حباب های بزرگ و درشت منتقل می کنند. پخش کننده ها حباب های کوچکتری نسبت به حفره های سوراخ شده در لوله تولید می کنند. بنابراین، هنگام استفاده از دیفیوزرها می توانید به میزان دلخواهی از انتقال اکسیژن با هوای کمتر (نیاز به انرژی کمتر) برسید. این بدان معنی است که سرعت کارکرد دمنده یا بلوئر هوا کمتر و هزینه های انرژی کمتری دارد. این امر به ویژه درصورتی وجود دارد که پخش کننده های حباب کوچکتری را در سیستم خود بگنجانید.

مقایسه دیفیوزر های حباب درشت و ریز

هنگام مقایسه پخش کننده های حباب ریز و درشت، اکثریت در برابر چالش های خاص مقاومت نمی کنند. علاوه بر این که بیش از 1 یا 2 سال دوام ندارد، بیشتر آنها مسدود می شوند، منفجر می شوند یا ترک می خورند. هر پخش کننده حبابی که این مشکلات را برطرف کند، صرفه جویی زیادی در هزینه ایجاد می کند، نه تنها در هزینه های جایگزینی محصول، بلکه در زمان خرابی سیستم که برای تمیز کردن یا تعویض آنها لازم است.

دیفیوزر های حباب ریز(Fine Bubble Diffuser)

پخش کننده های حباب ریز، حباب های بسیار کوچکی را در فرآیند تصفیه فاضلاب وارد می کند. اصل استفاده از پخش کننده های حباب ریز در مقابل پخش کننده های حباب درشت این است که حباب های کوچکتر باعث ایجاد سطح حباب بیشتر در واحد حجم و تبادل انتقال اکسیژن بیشتر می شوند. اندازه های حباب ریز از 0 تا 3 میلی متر است.

دیفیوزر های حباب ریز(Fine Bubble Diffuser):

مزایای دیفیوزر های حباب ریز

 • راندمان هوادهی (aeration) بالا
 • راندمان انتقال اکسیژن (oxygen transfer) بالا
 • برای اجرا به انرژی کمتری نیاز دارد (در مقایسه با پخش کننده های حباب درشت)
 • به راحتی با حوضچه های موجود سازگار می شود (برای جایگزینی یا به روزرسانی و ارتقاء)
 • انتشار کمتر ترکیبات آلی فرار (در مقایسه با پخش کننده های درشت یا دستگاه هوادهی مکانیکی)
 • نیازهای زیاد اکسیژن خواهی سیستم را برآورده می کند.

معایب دیفیوزر های حباب ریز

 • مستعد ابتلا به رسوب شیمیایی یا بیولوژیکی – منجر به اختلال در عدم کارایی در انتقال اکسیژن یا هوادهی می شود.
 • گران تر – پخش کننده های جاب ریز به تمیز کردن و تعویض معمول بیشتری نیاز دارند (به علاوه هزینه های اضافی برای نگهداری و خرابی)
 • چالش های هزینه انرژی – هنگامی که منافذ ریز مسدود می شوند، پخش کننده ها ممکن است به انرژی بیشتری نسبت به پخش کننده های درشت برای کار نیاز داشته باشند
 • توزیع جریان هوا برای عملکرد خوب پخش کننده بسیار مهم است. این امر به اطمینان از عملکرد مناسب سیستمهای کنترل جریان هوا جهت اطمینان از عملکرد پخش کننده منافذ ریز در سطح کارایی نیاز دارد.
 • نیازهای متناقض جریان هوا – مخازن هوادهی ممکن است نیازهای متضادی به جریان هوا داشته باشند: مخلوط شدن در مقابل انتقال اکسیژن

قیمت دیفیوزر حباب ریز

دیفیوزر حباب ریز یکی از اجزایی است که معمولاً در سیستم‌های تصفیه فاضلاب، پساب صنعتی و تصفیه آب استفاده می‌شود تا هوا یا دیگر گازها را به آب مخلوط کند و حباب‌های ریزی را ایجاد کند. قیمت دیفیوزر حباب ریز ممکن است بسته به اندازه، کیفیت ساخت، و برند مختلف باشد. در بازارهای مختلف، قیمت آن ممکن است متفاوت باشد.

در صورتی که از برندهای معتبر و با کیفیت تری استفاده شود، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشد. برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد قیمت‌ها، می‌توانید با کارشناسان رابین سبز آبان تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیفیوزر های حباب درشت (DiffuserCoarse Bubble)

پخش کننده های حباب درشت اختلاط و هوادهی مناسب و با دوام را ارائه می دهند. آنها برای شرایطی که مخلوط کردن جریان هوا و معرفی اکسیژن را ترکیب می کنند و به ویژه در فاضلاب با محتوای مواد جامد بالا، ایده آل هستند. اندازه حباب های درشت از 3 تا 50 میلی متر است.

دیفیوزر های حباب درشت(DiffuserCoarse Bubble):

مزایای دیفیوزر های حباب درشت

 • به دلیل جرم هوا از دهانه های سوراخ بزرگتر، کمتر مستعد گرفتگیهستند.
 • ظرفیت اختلاط مطلوب در مخازن با جرم و رسوبات ضخیم تر
 • راه حل ایده آل برای مرحله دوم تصفیه (اگر از پخش کننده های حباب ریز در فاز ثانویه استفاده شود، فلوک، رسوب و تجمع کربنات سوراخ های هوای کوچکتر را می گیرد.)

معایب دیفیوزر های حباب درشت

 • برای کار کردن انرژی بیشتری مصرف می کند.
 • راندمان انتقال اکسیژن کمتری دارد.
 • زمان تماس کمتر – زیرا حبابهای بزرگتر از حبابهای کوچکتر سریعتر از حبابهای کوچکتر بالا می روند.
دیفیوزر های حباب درشت(DiffuserCoarse Bubble):

قیمت دیفیوزر حباب درشت

مانند دیفیوزر حباب ریز، قیمت دیفیوزر حباب درشت نیز ممکن است بسته به اندازه، کیفیت ساخت، برند و دیگر عوامل متغیر باشد. در بازارهای مختلف و با توجه به تقاضا و عرضه، قیمت‌ها ممکن است متفاوت باشند. برای دریافت قیمت دقیق، بهتر است با کارشناسان ما در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید تا بهترین قیمت را برای دیفیوزر حباب درشت پیدا کنید.

طبقه بندی انواع دیفیوزر هوادهی

 • از نظر اندازه حباب: ریز، متوسط و درشت
 • از نظر شکل: دیسکی، لوله ای و صفحه ای
 • از نظر قطر: 3، 9، 10 و 12 اینچ (270 و 340 میلیمتر)
 • از نظر طول: 50 و 100 سانتی متر
 • از نظر ظرفیت هوادهی: 2 الی 15 متر مکعب در ساعت
 • از نظر جنس ممبران: EPDM، Silicon، ABS، PP و …
 • از نظر برند: Jager، Ecologix،Supratec ، Aquaflex ، Airox، Kam Air،OXYaero و …
 • از نظر کشور سازنده: آلمان، آمریکا، تایوان، ترکیه، ایران و …

جهت سفارش دیفیوزر هوادهی و استعلام قیمت انواع دیفیوزر های هوادهی با کارشناسان رابین کو تماس بگیرید.

منبع:https://www.mooersproductsinc.com/bubble-diffuser-aeration-differences/

5/5 - (23 امتیاز)

6 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید