989363976949+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی – صنعتی کارخانه پاکسان

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - صنعتی کارخانه پاکسان تهران

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - صنعتی شرکت پاکسان

در پکیج تصفیه فاضلاب فوق با توجه به تعداد کارگران، کارمندان و سایر پساب های تولیدی در کارخانهپاکسان، ظرفیت تولید فاضلاب بهداشتی- صنعتی بر اساس سرانه تولید فاضلاب حدود 80  متر مکعب در شبانه روز برآورد گردید. پساب خروجی تصفیه شده کلیه استاندارد های سازمان حفاظت محیط زیست شامل تخلیه به آب های سطحی و چاه جاذب، مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز رادارد.

مشخصات کلی سیستم:

  • ظرفیت پکیج: 80 متر مکعب در شبانه روز (80 m3/day)
  • نوع فاضلاب: بهداشتی- صنعتی (Sanitary-Industry)
  • کیفیت فاضلاب: BOD: 300, COD:500, TSS:300 mg/lit
  • روش تصفیه: بیولوژیک بیهوازی- انوکسیک- هوازی (A2O)
  • استاندارد خروجی: سازمان حفاظت محیط زیست
  • کیفیت پساب: BOD<30, COD<60, TSS<40 mg/lit
  • سایر موارد: اتاق کنترل تجهیزات پکیج تصفیه فاضلاب

شرح فرآیند (Processdescription):

روش تصفیه فاضلاب در طرح حاضربه صورت تلفیقی شامل بیهوازی (Anaerobic)- انوکسیک (Anoxic)- هوازی (Oxidation)از نوع بیولوژیکی (A2O) جهت حذف همزمان نیتروژن و فسفر در نظر گرفته شده است. پکیج فلزی تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی در این پروژه شامل واحد های بیهوازی، انوکسیک، هوادهی، ته نشینی، کلر زنی و هاضم لجن می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - صنعتی شرکت پاکسان

فاضلاب تولیدی پس از عبور از آشغالگیر توری به مخزن متعادلساز بتنی هدایت می شود. در این مخزن فاضلاب ورودی از نظر کمی و کیفی متعادلسازی می شود، سپس به وسیله پمپ های مستغرق فاضلابی و تنظیم جریان توسط شیرآلات مربوطه به پکیج فلزی تصفیه فاضلاب پمپ می گردد.

شرح فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی
پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - صنعتی شرکت پاکسان

در ابتدا جهت حذف بیولوژیکی فسفر موجود در فاضلاب به واحد بیهوازی هدایت می گردد. سپس به منظور حذف بیولوژیکی نیتروژن و نیترات زدایی وارد واحد انوکسیک یا غیرهوازی می شود. همچنین در واحد هوادهی مواد آلی موجود در فاضلاب توسط میکروارگانیسم های هوازی تجزیه می شوند. سیستم هوادهی شامل بلوئر های هوادهی روتس، دیفیوزر های هوادهی حباب ریز دیسکی، لوله کشی و شیرآلات مربوطه است که از جمله مهمترین بخش های پکیج تصفیه فاضلاب می باشد.

فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی
فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی

فاضلاب پس از طی مراحل تصفیه بیولوژیکی وارد مخزن ته نشینی می شود. واحد ته نشینی وظیفه جداسازی مواد جامد معلق و زلال سازی پساب خروجی را بر عهده دارد. این واحد شامل استوانه هادی ورودی، کانال ویناچ خروجی و ایرلیفت پمپ لجن برگشتی به واحد بیهوازیو هاضم لجن می باشد.

فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی

به منظور گندزدایی پساب خروجی از میکروارگانیسم های بیماری زا، یک سیستم ضدعفونی با کلر در نظر گرفته می شود. جهت آماده سازی محلول کلر از مخزن آماده سازی پلی اتیلنی، میکسر و پمپ تزریق استفاده می گردد.

فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی
فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی

لجن مازاد سیستم تصفیه فاضلاب در یک مخزن مجزا ذخیره و هوادهی می شود که معمولاپس از تکمیل ظرفیت مخزن و به صورت دوره ای تخلیه می گردد.

فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی

کنترل کلیه تجهیزات الکترومکانیکال پکیج تصفیه فاضلاب شامل پمپ های مستغرق فاضلابی، الکتروموتور بلوئر های هوادهی، دوزینگ پمپ و … توسط یک تابلو برق مرکزی انجام می شود.

فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی

سایر متعلقات پکیج شامل نردبان یا پله به همراه پل دسترسی به واحد های مختلف سیستم تصفیه فاضلاب می باشد. همچنین در پکیج های تصفیه نیازمند فونداسیون بتنی جهت استقرار مناسب و در برخی موارد اتاق کنترل جهت نصب تجهیزات می باشد.

فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی- صنعتی

در ادامه پساب خروجی پکیج تصفیه فاضلاب مورد آنالیز آزمایشگاه معتمد محیط زیست قرار گرفت که بر اساس آن پساب تصفیه شده را می توان جهت مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز ذخیره و یا به آب های سطحی و چاه جاذب تخلیه کرد.

آنالیز آزمایشگاه معتمد محیط زیست

مهندسین آب و فاضلاب تهران (رابین کو) آماده همکاری در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت، تامین تجهیزات، نصب، راه اندازی و بهره برداری انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی، صنعتی و … با شرکت ها، کارخانجات، بیمارستان ها، کارگاه ها و … می باشد.

فرآیند پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی - صنعتی
5/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • ای کاش محیط زیست فشار بیشتری برای نصب و اجرای سیستم تصفیه پساب تولیدی کارخانه ها و کارگاه داشته باشه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید