جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

شبکه جمع آوری فاضلاب کارخانه سیمان کویر کاشان

شبکه جمع آوری فاضلاب کارخانه سیمان کویر کاشان

اجرای طرح شبکه جمع آوری فاضلاب (Sewage Collection Network) کارخانه سیمان کویر کاشان جهت هدایت فاضلاب تولیدی ساختمان کنترل کارخانه، سالن غذاخوری رستوران کارگران، انبار تجهیزات، ساختمان های اداری، رختکن حمام کارگران، مهمانسرا و … به طول  تقریبی 1500 متر لوله کاروگیت فاضلابی سایز 200 میلیمتر  به همراه منهول های پلی اتیلنی مربوطه انجام گردید.

شبکه جمع آوری فاضلاب کارخانه سیمان کویر کاشان

در ابتدا با توجه به توپوگرافی منطقه و مسیر انتقال فاضلاب به تصفیه خانه بایستی نقشه برداری از محل سایت انجام شود. سپس بر اساس اختلاف ارتفاع و طول لوله گذاری، شیب مناسب خط انتقال فاضلاب انتخاب گردد و بهترین طرح شبکه جمع آوری فاضلاب ارائه گردد. همچنین به علت اینکه عمق لوله خروجی فاضلاب ساختمان ها حداقل در عمق یک متری است می بایست کل شبکه فاضلاب با عمق بیشتری حفاری و اجرا شود. حداقل شیب خط انتقال فاضلاب ثقلی حدود نیم درصد در نظر گرفته شود. نمونه نقشه پلان موقعیت منهول ها و نقشه پروفیل هیدرولیکی شبکه جمع آوری فاضلاب در ذیل نشان داده شده است.

مراحل اجرا شبکه جمع آوری فاضلاب

پس از طراحی نوبت به حفر ترانشه بر اساس عمق و سایز لوله گذاری است که حداقل عرض 60 سانتی متر مورد نیاز است. سپس لوله کارگیت مطابق شیب طراحی در محل خود جاگذاری می شود. در ادامه منهول های دسترسی از جنس پلی اتیلن در ابتدای خط لوله و در فواصل مشخص نصب می گردد.

مراحل اجرا شبکه جمع آوری فاضلاب

پس از نصب لوله ها و منهول ها در ترانشه بایستی شن ریزی روی لوله فاضلاب به ارتفاع حدود 30 سانتی متر انجام شود. همچنین اطراف منهول های پلی اتیلنی نیز از مخلوط آهک و خاک یا بتن جهت استحکام بیشتر استفاده می شود. همچنین محل اتصال دو لوله به هم را با ملات سیمان می پوشانیم.

مراحل اجرا شبکه جمع آوری فاضلاب
به همین ترتیب کلیه لوله های کاروگیت فاضلابی و منهول های پلی اتیلنی در محل خود جاگذاری و نصب می شود. سپس مقداری خاک دستی سرند شده به ارتفاع 30 سانتی متر روی شن ریخته می شود.

در ادامه باسیتی اطراف منهول های اجرا شده جهت نصب دریچه منهول چدنی، آجر چینی شود تا فشار بار ترافیکی به مهنول پلی اتیلنی وارد نشود. سپس اطراف دیواره آجری آرماتور گذاری شده و بتن ریزی می شود. همچنین در برخی موارد از منهول آجری نیز استفاده می گردد.

نصب دریچه منهول چدنی
در نهایت کل مسیر شبکه جمع آوری فاضلاب با خاک پر می شود و در خیابان ها از آسفالت یا بتن جهت پوشش استفاده می گردد.
شبکه جمع آوری فاضلاب

مهندسین آب و فاضلاب تهران در شرکت رابین سبز آبان (رابین کو) آماده همکاری در زمینه های مشاوره، طراحی، اجرا، تامین تجهیزات و بهره برداری از شبکه ههی جمع آوری فاضلاب شهری و صنعتی با شهرداری ها، شرکت ها، کارخانجات و … می باشد.

5/5 - (7 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید