989363976949+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

دستگاه تصفیه آب گلخانه (GREEN HOUSE)

دستگاه تصفیه آب گلخانه (GREEN HOUSE)

هر گلخانه ای باید یک استراتژی مدیریت برای آب جهت مصارف آبیاری خود داشته باشد. با این حال، قبل از انتخاب یک سیستم تصفیه آب صنعتی، صاحبان گلخانه باید کیفیت منبع آب چاه، میزان مصرف روزانه آب و سایر گزینه های اقتصادی تصفیه مناسب برای بر طرف کردن مشکل آب و سازگاری دستگاه دستگاه آب با رویه های عملیاتی و کارکنان را در نظر بگیرند. هنگامی که رواناب کشاورزی در آب های متصل به منبع آب افزایش می یابد، مواد شیمیایی کشاورزی یا مواد مغذی می توانند در آب های سطحی یا زیرزمینی افزایش یابند. تنظیم کننده های رشد گیاه ممکن است در محلول حل شده و در مخزن حوضه جمع شوند. در نتیجه، کشاورزان باید تصفیه آب را به عنوان یک استراتژی مدیریت ریسک در نظر بگیرند و سیستمی بسازند که به طور مداوم تهدیدات بالقوه (مثلاً یک کلر سنج آنلاین خطی) را نظارت کند یا یک نقطه تصفیه مداوم را به عنوان یک مکانیسم پیشگیرانه (مثلاً فیلتراسیون کربن) ارائه دهد.

دستگاه تصفیه آب گلخانه

آب تصفیه شده از یک سیستم اسمز معکوس آب با کیفیت ثابتی را ارائه می دهد. مواد مغذی را می توان بدون نگرانی در مورد آنچه در منبع آب در ابتدای فرآیند آبیاری وجود دارد، بهتر کنترل کرد. به همین دلیل، اکثر تولیدکنندگان از سیستم اسمز معکوس گلخانه ای بهره می برند. فرآیند رشد گیاه با آب خوب و افزودن مواد مغذی به صلاحدید پرورش‌دهنده رشد را قابل محاسبه‌تر می‌کند و به راحتی می‌توان آن را برای ثبات تکرار کرد. نداشتن آهن، منگنز، کلسیم یا منیزیم، راه‌اندازی محلول غذایی را آسان‌تر می‌کند، زیرا کودها با ناخالصی‌های موجود در آب واکنش نشان نمی‌دهند. تنها مواد معدنی مغذی که به آب آبیاری اضافه می شود آنهایی هستند که برای گیاه مزیت دارند. سیستم های اسمز معکوس مطمئن ترین راه حل برای اصلاح کیفیت منبع آب نا مناسب هستند. پرورش دهندگان گلخانه ای به آب خالصی که عاری از آلاینده های رایج چاه ها یا منابع شهری از جمله سرب، جیوه، کلر، VOCs، مواد معدنی ناخواسته باشد، نیاز دارند. این مواد ناخواسته نه تنها می توانند بر جذب مواد مغذی تأثیر بگذارند، بلکه می توانند بر کیفیت محصول مانند عطر و طعم نیز تأثیر بگذارند که می تواند ارزش گیاهان رشد یافته و برداشت شده را به شدت کاهش دهد.

مزایای دستگاه تصفیه آب گلخانه

  • دستگاه تصفیه آب صنعتی آر او (RO) به سادگی بخشی از فرآیند تولید آب با کیفیت است. هر روش دیگری که بتواند به جلوگیری از مشکلات کمک کند نیز بخش مهمی از سیستم تصفیه آب گلخانه است.
  • تصفیه آب صنعتی به عنوان یک استراتژی برای کاهش تلقیح در آب و جلوگیری از بیماری های ناشی از میکروارگانیسم های موجود در آب مصرفی گلخانه می باشد.
  • کشت کاران گلخانه ای باید از ترکیب ریختن محلول ها با استفاده از فیلترهای تصفیه آب برای حذف زباله ها یا مواد شیمیایی کشاورزی اکیدا اجتناب کنند.

طراحی سیستم یکپارچه دستگاه تصفیه آب گلخانه (RO)

  1. ضدعفونی کردن (SANITIZING): ابتدا فیلتر شنی و کربنی، سپس ضدعفونی کنید. ضد عفونی شدن توسط مواد آلی در محلول با مشکل مواجه خواهد شد. در نتیجه، قبل از ضد عفونی کردن، آب را فیلتر کنید.
  2. مخازن ذخیره سازی (STORAGE TANKS): مخازن ذخیره سازی جریان آب را کاهش داده و اندازه تجهیزات تصفیه آب را کاهش می دهند. در مخازن ذخیره، دوره تماس ضدعفونی‌کننده‌ها با محلول‌ها را می‌توان افزایش داد و نیاز به غلظت بالای ضدعفونی‌کننده را نیز کاهش داد.
  3. فیلتراسیون چند مرحله ای (MULTI STAGE FILTRATION): اهمیت فیلتراسیون چند مرحله ای را نمی توان اغراق کرد. فیلترهایی که خیلی زود گرفته می شوند توسط گلخانه داران رها می شوند. اگر گرفتگی دارند چیزی را به دام می اندازند. فیلترها را به ترتیب از منافذ درشت تا ریز نصب کنید تا عملکرد فیلتراسیون را به حداکثر برسانید و فرکانس تمیز کردن آنها را کاهش دهید. به طور معمول فیلتر میکرونی، سپس ممبران های اسمزمعکوس نصب می گردد.
  4. نظارت (MONITORING): یک سیستم تنها زمانی می تواند موثر باشد که به درستی کار کند و به طور پیوسته توصط بهره بردار کنترل شود. شامل شیرهای نمونه برداری و آنالایزر های خطی برای اندازه گیری شوری آب.

مجموعه رابین کو

رابین کو یک مجموعه در صنعت تولید دستگاه های تصفیه آب صنایع می باشد. هدف ما ارائه بهترین سیستم های تصفیه آب صنعتی برای مشتریان خود است که می تواند خواسته های مشتری را برآورده کند. با درک اهمیت خانه سبز، مهندسین آب و فاضلاب تهران در شرکت رابین سبز آبان  می توانند دستگاه تصفیه آب گلخانه به صورت پیشرفته و نوآورانه را ارائه دهد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید