جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان

 • خانه
 • پروژه ها
 • پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان

پروژه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان

یک مجموعه پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی در محل استقرار کانکس های سرویس بهداشتی واقع در آبشار بیشه لرستان به ظرفیت 5  متر مکعب در شبانه روز طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی گردید. پساب خروجی تصفیه شده مطابق استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست جهت تخلیه به آب های سطحی و رودخانه را دارد.

مشخصات کلی سیستم:

 • ظرفیت پکیج: 5 متر مکعب در شبانه روز (5 m3/day)
 • نوع فاضلاب: بهداشتی- انسانی (Sanitary)
 • کیفیت فاضلاب: BOD: 300, COD:500, TSS:300 mg/lit
 • روش تصفیه: بیولوژیک بیهوازی- انوکسیک- هوازی (A2O)
 • استاندارد خروجی: سازمان حفاظت محیط زیست
 • کیفیت پساب: BOD<30, COD<60, TSS<40 mg/lit

سایر موارد: کانکس اتاق کنترل و سرویس های بهداشتی مربوطه

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان

شرح فرآیند (Process description):

روش تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی در طرح حاضر به صورت تلفیقی بیولوژیکی شامل واحدهای بیهوازی (Anaerobic)- انوکسیک (Anoxic)- هوازی (Oxidation) معروف به (A2O) جهت حذف مواد آلی به همراه نیتروژن و فسفر در نظر گرفته شده است. پکیج پلی اتیلنی تصفیه فاضلاب بهداشتی-انسانی در این پروژه شامل واحد های تصفیه بیهوازی، انوکسیک، هوادهی، ته نشینی، کلر زنی و هاضم لجن است.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان
پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان

فاضلاب تولیدی کانکس های سرویس بهداشتی به مخزن پلی اتیلنی پکیج تصفیه فاضلاب در پایین دست هدایت می شود. در ابتدا جهت حذف بیولوژیکی فسفر موجود در فاضلاب به واحد بیهوازی انتقال می یابد. سپس به منظور حذف بیولوژیکی نیتروژن وارد واحد انوکسیک می شود. همچنین بخش اصلی تصفیه در واحد هوادهی انجام می گردد که مواد آلی موجود در فاضلاب توسط میکروارگانیسم های هوازی تجزیه می گردد. به منظور برگشت فاضلاب حاوی نیترات به واحد انوکسیک از یک دستگاه ایرلیفت پمپ در مخزن هوادهی استفاده می شود. سیستم هوادهی پکیج تصفیه فاضلاب شامل هواده های سایدچنل، دیفیوزر های دیسکی حباب ریز، لوله کشی و شیرآلات مربوطه است که از جمله تجهیزات اساسی در تصفیه فاضلاب می باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان

فاضلاب پس از طی مراحل مختلف تصفیه بیولوژیکی بیان شده وارد مخزن ته نشینی می شود. واحد ته نشینی فاضلاب وظیفه جداسازی مواد جامد معلق لجن فعال شده و زلال سازی پساب خروجی را انجام می دهد. این واحد شامل استوانه هادی، کانال ویناچ و ایرلیفت پمپ لجن برگشتی به واحد بیهوازی می باشد. به منظور گندزدایی پساب تصفیه شده خروجی از میکروارگانیسم های بیماری زا، یک سیستم ضدعفونی با تزریق کلر محلول در پساب در نظر گرفته می شود. جهت آماده سازی محلول کلر از مخزن پلی اتیلنی آماده سازی، میکسر و پمپ تزریق استفاده می شود. لجن مازاد سیستم تصفیه فاضلاب در یک مخزن مجزا در واحد هاضم هوازی لجن، ذخیره و هوادهی می شود که معمولا پس از پر شدن لجن مازاد در مخزن به صورت دوره ای تخلیه می شود.

کنترل کلیه تجهیزات الکترومکانیکال پکیج تصفیه فاضلاب شامل بلوئر های هوادهی ساید چنل ، دوزینگ پمپ و … توسط یک تابلو برق مرکزی انجام می شود. همچنین تجهیزات فوق در محل مناسبی مانند کانکس اتاق کنترل مستقر می شوند.

پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان
پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی مجموعه گردشگری آبشار بیشه لرستان

پساب خروجی تصفیه شده توسط پکیج تصفیه فاضلاب بر اساس آنالیز آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهت تخلیه به رودخانه پایین دست و آب های سطحی هدایت می گردد.

 

مهندسین آب و فاضلاب تهران (رابین کو) آماده همکاری در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت، تامین تجهیزات، نصب، راه اندازی و بهره برداری انواع پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی- انسانی، صنعتی و … با شرکت ها، کارخانجات، بیمارستان ها، کارگاه ها و … می باشد.

5/5 - (18 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام قیمت و مشخصات طراحی تجهیزات و ابعاد پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی به روش هوادهی گسترده لجن فعال از جنس پلی اتیلن دفنی 20 متر مکعب در روز برای مجتمع بین راهی امامزاده محمد اصفهان میخواستم تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید