جستجو کردن
982165648797+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

دلایل سبز شدن آب استخر

سبز شدن آب استخر معمولاً به دلیل رشد جلبک‌هایی با رنگ سبز یا آلژینات‌ها، که موجب تغییر رنگ آب می‌شوند، اتفاق می‌افتد. برای جلوگیری یا کنترل سبز شدن آب استخر، مهم است که شرایط رشد جلبک‌ها را کنترل کرده و اطمینان حاصل شود که مقادیر نور، مواد غذایی، pH و کلر به صورت مناسب تنظیم شده‌اند. همچنین، تمیزی و نگهداری منظم از استخر نیز می‌تواند به کاهش رشد جلبک‌ها کمک کند.

دلایل سبز شدن آب استخر

دلایل سبز شدن آب استخر

رشد جلبک‌ها: جلبک‌ها، به خصوص جلبک‌های سبز مانند جلبک سبز آلج (Algae)، می‌توانند به طور ناگهانی در آب استخر رشد کنند، به ویژه اگر شرایطی مانند نور خورشید فراهم باشد و مواد غذایی برای رشد آنها در دسترس باشد.

میزان نور خورشید: نور خورشید برای رشد جلبک‌ها ضروری است. اگر استخر بیش از حد نور خورشید بگیرد، احتمال رشد جلبک‌ها افزایش می‌یابد.

مواد غذایی: موادی مانند نیتروژن و فسفر که از منابع مختلف مانند باران، باد، ورود آب زیرزمینی و یا حتی محصولات شیمیایی استفاده شده در استخر به آب منتقل می‌شوند، می‌توانند جلبک‌ها را تغذیه کنند و رشد آنها را تشویق کنند.

میزان pH: مقادیر نامناسب pH می‌تواند باعث رشد جلبک‌ها شود. برای بسیاری از جلبک‌ها، مقادیر pH بالا یا پایین می‌تواند محیطی مناسب برای رشد آنها فراهم کند.

مقدار کلر: مقادیر مناسب کلر در آب استخر می‌توانند جلبک‌ها را کنترل کنند، اما مقادیر کلر ناکافی می‌توانند باعث رشد جلبک‌ها شوند.

ضد عفونی استخر با ازن

مزایای باورنکردنی مرتبط با سیستم ازن وجود دارد و در اینجا 5 گزینه برتر ذکر شده است
تخفیف ویژه

راه های جلوگیری از سبز شدن آب استخر

برای جلوگیری یا کنترل سبز شدن آب استخر، مهم است که شرایط رشد جلبک‌ها را کنترل کرده و اطمینان حاصل شود که مقادیر نور، مواد غذایی، pH و کلر به صورت مناسب تنظیم شده‌اند. همچنین، تمیزی و نگهداری منظم از استخر نیز می‌تواند به کاهش رشد جلبک‌ها کمک کند.برای جلوگیری از سبز شدن آب استخر و کنترل رشد جلبک‌ها، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

  1. مانیتورینگ و تنظیم مقادیر شیمیایی: رصد و اندازه‌گیری مقادیر pH، کلر، آلکالنیته (ترکیبات با فسفر) و مواد مغذی دیگر در آب استخر از اهمیت بالایی برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که این مقادیر در محدوده‌های مناسب قرار دارند تا رشد جلبک‌ها کنترل شود.

  2. استفاده از فیلترهای استخر مناسب: نصب و استفاده از فیلترهای استخر مناسب و قوی می‌تواند به کاهش جلبک‌ها و دیگر ذرات معلق در آب کمک کند.

  3. استفاده از UV-C: استفاده از لامپ‌های UV-C می‌تواند باعث از بین بردن جلبک‌ها و میکروب‌های موجود در آب استخر شود.

  4. استفاده از محافظت‌های جلبک‌کش: محافظت‌های جلبک‌کش می‌توانند به عنوان پیشگیری یا کنترل جلبک‌ها در آب استخر استفاده شوند.

  5. تهویه مناسب: اطمینان حاصل کنید که سیستم تهویه استخر شما مناسب است و به اندازه کافی هوا و آب را در آب استخر مخلوط می‌کند تا جلبک‌ها و مواد مغذی را از بین ببرد.

  6. نظافت و تمیزی مکانیکی: انجام نظافت و تمیزی مکانیکی از دیواره‌ها، سطح آب، و تجهیزات استخر می‌تواند به کاهش رشد جلبک‌ها کمک کند.

  7. استفاده از مواد مختلف در ساخت استخر: برخی از مواد مانند سرامیک یا فایبرگلاس که به راحتی در برابر رشد جلبک‌ها مقاوم هستند، می‌توانند به کاهش رشد جلبک‌ها کمک کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید