989363976949+ 989192090580+

پاسخگویی 24 ساعته

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه 9 الی 19

ازن در استخر

در سال های اخیر، تعداد استخرها به سرعت افزایش یافته و شنا به تجربه ای شگفت انگیز تبدیل شده است. اکنون شما باید اهمیت ایمن بودن آب استخر را درک کنید. زیرا، آب در استخرها (pools) اغلب برای مدت طولانی تری می ماند و بیماری های عفونی را از طریق آب منتقل می کند. عمدتا، آب استخر شنا توسط شناگران و آلاینده های محیط آلوده می شود.

آیا به دنبال بهترین روش برای بهداشت و سلامت استخر خود برای شنا هستید؟ اگر بله، مطمئن ترین و کارآمدترین روش برای ضدعفونی آب استخر ازن (O3) می باشد. ازن ژنراتور (Ozone Generator) می تواند در استخرهای عمومی، تجاری یا مسکونی تازه احداث شده و در استخرهای موجود که دارای سیستم های تصفیه دیگری هستند نیز استفاده شود.

ازن در استخر

ازن ژنراتور در استخر شنا چگونه کار می کند؟

 ژنراتورهای ازن با پمپاژ ازن به استخر کار می کنند و انرژی تزریق شده مولکول های اکسیژن را در اتمهای اکسیژن جدا می کند که در حالت پرانرژی به صورت ازن (O3) ترکیب می شوند .ازن هرچه با آن تماس پیدا کند را سریعتر و موثرتر از بین می برد. این ماده با کلرامین های موجود در آب استخر واکنش می دهد تا کلرامین ها اکسید شوند.ازن پس از ورود به آب، بلافاصله شروع به کار می کند، میکروارگانیسم های بیماریزا را از بین می برد و آلاینده های آلی را اکسید می کند.

ازن بوی نامطبوع و برخی فلزات محلول را از بین می برد و در استخر صابون ها، کف، روغن، چربی و غیره را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به سیستم های کلردار از بین می برد.به این ترتیب است که می توان با استفاده از ازن کیفیت آب در استخرها را بهبود بخشید و کلر را از استخر نگه داشت و محیط سالم تری را تا حد ممکن فراهم کرد.

ازن را می توانید در سایر مصارف تجاری از جمله گندزدایی آب بطری، آب آشامیدنی، جلوگیری از رسوب برج های خنک کننده و تصفیه فاضلاب و غیره پیدا کنید. استخر را تمیز نگه می دارد و نیاز به دوز شوک بالا را کاهش می دهد.

ضد عفونی استخر با ازن

امروزه، ضد عفونی استخر با ازن معمول بوده و روشهای مختلفی برای تولید ازن وجود دارد که شامل نور لامپ UV ، تخلیه کرونا و الکترولیز می باشد. سیستم تخلیه کرونا (corona discharge) توانایی ایجاد مقادیر بسیار بیشتری ازن را نسبت به UV دارد.

ازن که به عنوان اکسیژن 3  اتمی (O3)شناخته می شود، قوی ترین ماده ضدعفونی کننده و اکسیدکننده طبیعت است که توانایی دستیابی به سطوح ضدعفونی بالاتر از کلر یا برم را دارد. ازن توانایی ساخت پسماند محصولات جانبی در آب را ندارد زیرا هنگام تولید به زودی از بین می رود. گاز ازن ذخیره نمی شود و در محل استفاده در سایت تولید می شود و محصولات جانبی سمی یا خطرناک تولید نمی کند.

بیشتر بخوانید: ضدعفونی با ازن (Ozone)

مزایای برتری ازن ژنراتور برای استخر شنا

مزایای باورنکردنی مرتبط با سیستم ازن وجود دارد و در اینجا 5 گزینه برتر ذکر شده است:

 • ازن در مقایسه با کلر که کلرامین، تری هالومتان و غیره را به عنوان بقایای خود باقی می گذارد، هیچ محصول جانبی مضر ندارد.
 • بوی کلر موجود در استخر را کاهش داده یا از بین می برید و باعث قرمزی چشم، سوزش چشم، خارش پوست یا تخریب لباسهای شنا نمی شود.
 • کیفیت آب استخر توسط ازن ژنراتور می تواند بسیار افزایش یابد و در نتیجه آب سالم، تمیز، گازدار و شفاف و کریستالی را فراهم می کند و هیچ اثر منفی ندارد.
 • ازن به عنوان یک ماده اکسید کننده خوب، انواع میکروارگانیسم ها را از بین می برد و از رسوبات چرب در کنار استخر جلوگیری می کند.
 • ازن ضد عفونی کننده مقرون به صرفه ای است که با استفاده از آن کیفیت آب برای کاربران فعال استخر و شناگران ایمن و سالم خواهد بود.

“تصفیه آب ازن برای انواع استخرها یک تصفیه پیشرفته و عالی است که خطر انتقال بیماری را به حداقل می رساند و لذت شنا کردن را افزایش می دهد!”

سیستم های تصفیه آب استخر با ازن آلودگی های زیر را حذف می کنند؟

 • باکتری ها (Bacteria)
 • ویروس ها (Viruses)
 • انگل هایی مانند ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم (Parasites, such as giardia and cryptosporidium)
 • سولفید هیدروژن (Hydrogen sulfide)
 • طعم و بوی بد (Bad tastes and odors)
 • کدورت (Turbidity)
 • آهن، منگنز و مس (Iron, manganese, and copper) (در صورت ترکیب با روش فیلتراسیون)
ازن ژنراتور استخر

مزایای سیستم های تصفیه آب استخر با ازن

1. اثربخشی (Effectiveness)

ازن یک اکسید کننده قوی است که فورا مواد بیولوژیکی مانند باکتری ها، ویروس ها و انگل ها را خنثی می کند و خواص ضدعفونی کنندگی (disinfectant) قوی تری نسبت به کلر (chlorine) دارد. قدرت اکسیداتیو ازن همچنین به حذف فلزات سرسخت از آب کمک می کند. ازن در محدوده وسیعی از pH موثر است، بنابراین حتی اگر آب اسیدی داشته باشید، اثربخشی تصفیه آب ازن مختل نخواهد شد.

2. فاقد مواد شیمیایی (Chemical free)

تصفیه آب ازن مواد شیمیایی به آب اضافه نمی کند. هیچ آلاینده ای در فرآیند تصفیه آب ازن ایجاد نمی شود و هر گونه فاضلاب تولید شده برای ورود به آبراه ها و زهکش ها بی خطر است.

3. فناوری آزمایش شده و واقعی (Tried-and-true technology)

تصفیه آب ازن یک تکنولوژی آزمایش شده و واقعی است که از اوایل دهه 1900 برای تصفیه منابع آب شهری (municipal water supplies) استفاده شده است. یک تصفیه خانه آب در نیس فرانسه در سال 1906 شروع به استفاده تجاری از تصفیه آب ازن کرد و امروزه در بیش از 2000 تاسیسات در سراسر جهان استفاده می شود.

4. سرعت (Speed)

تصفیه آب ازن فوق العاده سریع است. اکثر سیستم های تصفیه آب برای حذف یا کاهش آلاینده ها به زمان تماس طولانی مدت نیاز دارند، اما ازن تنها در چند ثانیه کار می کند.

دستگاه ازن ژنراتور
دستگاه ازن ژنراتور

معایب سیستم های تصفیه آب استخر با ازن

1. هزینه (Cost)

تصفیه آب ازن در مقایسه با روش های شناخته شده تصفیه آب مانند کلرزنی (chlorination) گران است. تجهیزات و هزینه های عملیاتی بالایی دارد و ممکن است یافتن متخصصی که در تصفیه آب ازن مسلط باشد دشوار باشد. قیمت سیستم های تصفیه آب ازن خانگی بین 4 تا 8 میلیون تومان است. اگرچه، برای تصفیه خانه ها، تصفیه آب ازن می‌تواند در اضافه کاری مقرون به صرفه باشد، زیرا هزینه‌های شیمیایی مورد نیاز برای کلرزنی را جبران می‌کند.

2. حمل و نقل دشوار (Difficult to transport)

ازن پس از حل شدن در آب نیمه عمر کوتاهی دارد، زیرا واکنش طبیعی آن این است که دوباره به اکسیژن تبدیل شود. بنابراین، ذخیره و حمل و نقل آن دشوار است و باید برای استفاده فوری در محل تولید شود.

3. خوردگی و سمیت بالقوه (Potential corrosion and toxicity)

ازن یک گاز سمی است، بنابراین اگر یک ژنراتور ازن (ozone generator) نشت کند، می تواند خطری در خانه شما ایجاد کند. عوارض جانبی معمول قرار گرفتن در معرض ازن شامل سردرد و سوزش چشم و گلو است. همچنین، از آنجایی که ازن یک اکسید کننده قوی است، اگر لوله‌ها و وسایل از مواد مقاوم در برابر ازن مانند فولاد ضد زنگ یا تفلون ساخته نشده باشند، می‌تواند باعث خوردگی آن‌ها شود.

منبع: ozone generator for pool

5/5 - (11 امتیاز)

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سلام برای تصفیه آب استخر چه تجهیزاتی نیاز هست

  پاسخ
  • سلام و درود برای حداقل سیستم تصفیه آب استخر میتوان به سیستم ضدعفونی اشاره کرد که معمولا توسط کلر زنی انجام می شود البته سیستم تصفیه ازن استخر برای شفافیت آب خیلی مناسب هست که در تکمیل سیستم فیلتراسیون شنی استخر استفاده می شود. تجهیزات شامل پمپ سانتریفیوژ فیلتر شنی دستگاه ازن ژنراتور پکیج تزریق کلر و …

   پاسخ
 • سلام دستگاه تزریق ازن برای تصفیه آب استخر 50 هزار لیتری چطور هست؟

  پاسخ
  • سلام و درود ازن ژنراتور بر اساس نوع سیستم تصفیه آب استخر شامل فیلتر شنی، کلر زنی و … همچنین استخر رو باز یا سر پوشیده تفریحی ویلا یا عمومی انتخاب می شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید